banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Tiktok, Reklam Dünyasının Nabzını Tutuyor

Pazarlama dünyasının dev buluşması Global Marketing Summit 2022 Liderler Zirvesi, Türkiye’nin önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Güncel 27.10.2022, 12:45 Melike Kaya Bayram
9
Tiktok, Reklam Dünyasının Nabzını Tutuyor

143 ülkeden 50 binden fazla katılımcı ve 200’ü aşkın konuşmacının yer aldığı Global Marketing Summit 2022 Liderler Zirvesi, iş dünyasının CMO’larını bir araya getirdi. Toplamda 90 oturumun gerçekleştiği zirvede, MooF Dijital Reklam Ajansı Kurucusu Yasin Kaplan da “Tiktok Reklamcılığının Bugünü ve Yarını, Beklentiler” panelindekonuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmasında son dönemde sosyal medyanın lokomotif mecralarından olan Tiktok reklam teknolojilerinin markaların dikkatini çektiğini belirten Yasin Kaplan, “Reklam ve pazarlama dünyasına yeni bir soluk getiren Tiktok, 1 milyara yakın aktif kullanıcı sayısı ve etkileşim oranları ile markaların ilgi odağı oldu.Tiktok, özellikle Y ve Z kuşağından Alfa kuşağına kadar, bahsettiğimiz bu üç jenerasyonun sıkça kullandığı bir uygulama haline geldi” dedi.

Tiktok kullanıcılarının yüzde 60 oranında 30 yaş altı olduğuna dikkat çeken Yasin Kaplan, “Yapılan araştırmalara görepazarlama sektörünün yüzde 65’i, Tiktok’un ücretli reklamlarına yöneldi. Kullanıcıların yüzde 36’sı video,reels gibi reklamları gördüğünde etkileniyor. Özellikle Z kuşağını hedefleyen markalar için önemli bir kitlenin burada olduğunu söyleyebiliriz.35-44 yaş arası ciddi bir kitlenin de bu mecrada içerik üretmeden takipçi olduğunu ve uygulamayı kullandığını aktif olarak bu tarz içerikler tükettiğini görüyoruz. Dolayısıyla bu kitlelere ulaşmak isteyen markaların da buradan önemli bir geri dönüş alacağını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Etkileşimi yüksek bir kitlenin Tiktok’da bulunduğunu belirten Kaplan, Tiktok’un oluşturduğu reklam panelinin reklamcılık alanında duayen reklam platformları ile yarışacak bir potansiyele sahip olduğunun vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@