31.08.2020, 16:35 83

Demir çelik yatırım planları dijitalleşme üzerine kuruluyor

Dünya çeliğinin yüzde 70’i Asya kıtası tarafından üretiliyor. Dünya demir çelik üretiminde yüzde 13’lük paya sahip Avrupa kıtasında üretimi katma değeri en yüksek şekilde gerçekleştiren ülke ise Almanya. Demir Çelik Sanayi 4.0 devrimini yüksek verimlilik, daha az maliyet, daha az enerji, inovatif ürün, hız, akıllı bütünleyicilik olarak yorumluyor ve yatırım stratejilerini dijitalleşme üzerine kuruyor. Türkiye’nin lokomotif ağır sanayilerinden demir çelik endüstrisindeki son dönem yatırım planlarını ve sektör özel çözümlerini Eylül sayımızda dergimize taşıdık.

‘Demir Çelik Üretim Prosesi’ konulu Eylül sayımızda; kapak konumuz kapsamında Bilecik Demir Çelik tesislerine siz okurlarımız adına konuk olduk. Değişkenlerin azaltıldığı, toleransların daraltıldığı kalite sonuçlarının takibinden prosesin değişmez kalite değerleri ile bir sonuçlanacağı bir süreç dizayn ve kontrol anlayışına sahip olduklarını ifade eden Bilecik Demir Çelik A.Ş. Genel Müdürü Muammer Bilgiç, tesisteki proses kontrol süreçlerini gerçek zamanlı sensörlerle ve kullanıcı dostu arayüzlere sahip bütünleşik bir anlayışla dijitalleştirdiklerini söyledi. Bu yatırımın detaylarını röportajımızda bulabileceksiniz.

Eylül sayımızda ‘Sektör Gündemi’ ve ‘Sektör Yatırım’ bölümlerimizde ise petrol ve doğalgaz, enerji,  su – atıksu, gıda ve içecek,  ilaç, kimya gibi önemli sektörlerin gündemlerine ve güncel yatırımlarına yer verdik.

Başarılı uygulama örneklerinin, ilk sayısından itibaren proses sektörüne yön veren alanının uzman markalarının aktüel çözümlerinin yer aldığı Proses Çözümleri dergisinin Demir Çelik Üretim Prosesi konulu Eylül sayısı sizlerle. Keyifli okumalar dilerim…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@