banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Mplus Group’a Ortak Oldu

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus Group, EBRD ile 60 milyon euro değerinde ortaklık anlaşması imzaladı.

Ekonomi 05.12.2023, 11:15 05.12.2023, 10:47 Melike Kaya Bayram
4
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Mplus Group’a Ortak Oldu

60 ülkede 300’den fazla kuruma müşteri deneyimi kalitesi ve verimliliğinde etkin çözümler sunan Mplus Group, yeni yatırımlarla büyüme yolculuğuna güçlenerek devam ediyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın 60 milyon euro değerindeki yatırımıyla,dış kaynak kullanımı (BPO) süreçlerinin gelişimine yönelik kilometre taşı niteliğinde büyük bir adım atan grup,bu sayedeküresel arenadaki büyümesini hızlandırmaya ve yeni pazarlara açılmaya devam ediyor olacak. EBRD, Hırvatistan'daki en büyük öz kaynak yatırımlarından biriolan ortaklık kapsamında, grubun BPO süreçlerini yürüten MPlus Croatia’nın %28,3 hissesine sahip oldu.Anlaşmanın ardından, şu anda %68,7 hisseye sahip olan Mplus Group, %59,7 hisse ile çoğunluk ve kontrol sahibi hissedar olarak kalmaya devam edecek olup, Mid Europa Partners ise işletmeyi azınlık yatırımcı olarak desteklemeye devam edecektir.

“Sadece finansal değil, stratejik değer temelli bir ortaklık”

Mplus Türkiye & MENA CEO ve Mplus İcra Kurulu Üyesi Banu Hızlı, yatırıma ilişkin şu değerlendirmede bulundu: "EBRD’nin grubumuza yatırımı ile, Mplus olarak stratejik sektörlerde ve coğrafyalarda gerçekleştireceğimiz yeni satın almalar ve yatırımlarla büyüme yolculuğumuzu hızlandırıyoruz. Bu adımlar, yenilik ve mükemmellikteki liderliğimizi daha da pekiştirecek” dedi.

“Mplus, iş süreçleri dış kaynak kullanım segmentinin liderlerden biri”

EBRD'nin Orta Avrupa Bölgesi Direktörü Mark Davis ise, "Mplus, dünya genelinde 60’a yakın ülkede hizmet sunan, iş süreçleri dış kaynak kullanım segmentinin liderlerden biri. Mplus gibi yenilikçi ve bölgesel büyüme odaklı bir şirkete böyle bir yatırım yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yatırımla aynı zamanda Hırvatistan ekonomisinin gelişimini destekleme taahhüdümüzü de yerine getiriyoruz" dedi.

2019’da halka arz edilmişti

2019’daki ilk halka arzdan sadece dört yıl sonra müşteri deneyimi yönetimi ve bilgi teknolojisinde Avrupa’nın lideri haline dönüşen Mplus Group, EBRD'den aldığı yatırımla yerli ve uluslararası yatırımcılara karşı büyük bir güven tazeledi. Yatırımcılar gözünde güvenilir ve uzun vadeli bir ortak olarak konumlanan grup, ortaklıkla faaliyetlerine büyük bir açılım getirecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@