banner174

banner72

banner171

banner26

Bebehum, 24 Milyon TL Fon Talebiyle Yatırım Turunu Başlattı

Türkiye'nin ilk hidrolize proteinli bebek ve devam sütünü üreten bebehum, fonbulucu platformunda yatırım turuna çıktı.

Ekonomi 19.10.2023, 12:00 Melike Kaya Bayram
40
Bebehum, 24 Milyon TL Fon Talebiyle Yatırım Turunu Başlattı

Bebegen markasının kurucusu Gürler Global’in hidrolize proteinli bebek ve devam sütü üreten ikinci markası bebehum, paya dayalı kitle fonlama kampanyasını başlattı. Yatırım turunda şirket paylarının yüzde 10,20’sinin yatırımcılara arzıyla 24 milyon TL fon talep eden bebehum, Türkiye'de bu alanda faaliyet gösteren ilk yerli marka olarak pazara açılmanın yanı sıra mamada kullanılan yağ tozunu da ülkemizde bir ilk olarak bünyesinde üretiyor. Yatırım turunun ön talep toplama aşamasında 4 bin 638 yatırımcıdan 39 milyon 635 bin 346 TL ön talep alan bebehum, bu aşamada uzun vadeli bir ihracat anlaşması kapsamında yaklaşık 1,5 milyon dolar değerindeki 800 bin kutu mama satışı da gerçekleştirdi.

Belirli şartları sağlayan yatırımcılara bedelsiz pay dağıtımı yapacak

Girişim şirketinden gelen bilgiye göre yatırım turunun başlama tarihi olan 19 Ekim Perşembe günü saat 10.00 itibari ile 20 iş günü içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %15 fazladan pay verilecek. Ayrıca ilk beş gün içerisinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcılar, %15 bedelsiz paya ek olarak %15 bedelsiz paydan yararlanabilecek. fonbulucu LIC (Lead Investor Club) üyeliği için ön başvurusunu tamamlayan, kampanyada ön talep bildirmiş ve en az 30 bin TL yatırım yapan yatırımcılar ise tüm hak ettiği bedelsiz paylara ek olarak %2 fazladan pay sahibi olacak. fonbulucu platformunda 18 Kasım 2023’e kadar devam edecek olan tura, bireysel veya kurumsal tüm yatırımcılar minimum bin TL ile katılım sağlayabilecek. 

5-7 yıl içerisinde borsaya kote olmayı planlıyor

Girişim şirketi; peynir altı suyu proteini ve proteinin hidrolizinin bebek mamalarında kullanılması ile bebeklerin sindirimi daha kolay, biyolojik yararlanımı yüksek ve alerjik hassasiyetlere uygun yapıda bebek maması üretimi sağlıyor. Hidrolize protein tekniğini kullanan ilk yerli firma olma başarısını ihracat yaparak tüm dünyaya yaymak için faaliyetlerine devam eden bebehum, Türkiye'nin en büyük bebek maması, bebek sütü ve devam sütü üreticisi olmanın yanı sıra satış hacmini ve tesis kapasitesini büyüterek ülkemizin katma değerli üretim yapan ilk 500 firması arasına girmeyi hedefliyor. Şirketin uzun vadeli planlamaları arasında 5-7 yıl içerisinde borsaya kote olarak üretim kapasitesi ile satış hacmini globalde faaliyet gösterebilecek bir konuma taşımak yer alıyor.

Yarımcılara çağrıda bulunan Gürler Global A.Ş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gürler,  “İnsan nüfusunun hızla artması nedeniyle hem yerel hem de global pazarda bebek ürünlerine yönelik yüksek bir talep söz konusu. Ayrıca bu ürünlerin tüketici nezdinde ihtiyacı hiçbir zaman sona ermediği için sürekli büyüyen, sürdürülebilir bir sektörün içerisindeyiz. Bebek ürünleri Türkiye'de sadece birkaç firma tarafından üretiliyor, bu yönden yurt içinde de ciddi bir pazar potansiyelimiz var. Dolayısıyla yurt dışı bağımlılığını en aza indirecek, ülkemizde güvenilir ve stratejik bir ürüne olan ihtiyacı karşılayacak güçlü bir konumdayız. Yatırım turunda elde edeceğimiz finansmanla üretim kapasitemizi artıracak ve kârımızı düzenli olarak yatırımcılarımızla paylaşarak kısa vadede sürekli pasif gelir üreten bir şirket haline geleceğiz. Sektörün geleceğine ve bize inanan tüm yatırımcılarımızı, şimdiden üç ülkeye ihracat yapmış bebehum’a ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@