banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

GLOBAL MD Portföy, Ödüllü Biyoteknoloji Buluşuna Yatırım Yapıyor

Health Tech Sağlık Teknolojileri GSYF aracılığıyla AVB Biyoteknoloji AŞ’ye yatırım yapmak üzere niyet mektubu imzaladı.

GLOBAL MD Portföy, Ödüllü Biyoteknoloji Buluşuna Yatırım Yapıyor

Yüksek hizmet standartlarıyla sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunan Global Menkul Değerler’in yüzde 100 iştiraki Global MD Portföy, nitelikli yatırımcılar ile biyoteknoloji yatırımları sağlamak amacıyla oluşturduğu Health Tech Sağlık Teknolojileri GSYF aracılığıyla AVB Biyoteknoloji AŞ’ye yatırım yapmak üzere niyet mektubu imzaladı.

Yüzde 100 yerli biyoteknoloji şirketi olan AVB Biyoteknoloji AŞ, Quantum Sinyali Tedavisi adı verilen tıp dünyasında yeni bir tedavi sistemi geliştirdi. Bu tedavi ile vücut içinde tüm virüs ve bakterileri ortadan kaldıracak moleküller oluşturmayı başararak, 2021 yılında İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF) kapsamında Biyoteknoloji alanında en iyi buluş seçilerek altın madalya kazandı.

‘Finansal desteğin öneminin farkındayız’

Biyoteknoloji alanında kurmuş oldukları fon ile bu alandaki girişimlere önemli bir destek sağladıklarını kaydeden Global MD Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez, “Buluşların hayata geçmesi için finansal desteğin öneminin farkındayız. Geçen yüzyılın tıp alanında en önemli bilimsel gelişmesi olarak kabul edilen penisilinin icadından sonra bir Türk şirketinin hem bakteriler hem de virüsler üzerinde bu kadar etkili bir tedavi sistemi geliştirmesi bizi hem mutlu etti. Aynı zamanda da bu alanda yatırım imkanlarının oluşturulmasına teşvik etti. Ülkemizdeki bilimin gelişmesi adına ve dünyaya yayılmasında bu öncü adımı atmaktan mutluluk duyuyoruz. Fona yatırım yapan nitelikli yatırımcılarımız ile birlikte bir Türk şirketinin Tıp dünyasında ses getirecek buluşuna yatırım yapmak heyecan verici” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@