banner174

banner72

banner171

banner26

Schneider Electric, Mikro Şebeke Entegratörleri Arasında Küresel Lider Seçildi

Schneider Electric’in bu başarısında, şirketin sunduğu dijital ve sürdürülebilir çözümler, yeni nesil teknolojiler ve kapsayıcı servis hizmeti rol aldı.

Endüstri Güncel 11.08.2023, 10:45 Melike Kaya Bayram
23
Schneider Electric, Mikro Şebeke Entegratörleri Arasında Küresel Lider Seçildi

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Guidehouse Insights tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Mikro Şebeke Entegratör Liderleri listesinde ilk sırada gösterildi. Bu uluslararası ödül, Schneider Electric’in ortak girişimleri aracılığıyla sağladığı öncü mikro şebeke servisleri, teknolojileri ve inovatif stratejisi ile elde ettiği başarılarının bir takdiri olarak verildi.

Ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Schneider Electric Küresel Dijital Enerji Bölümü Başkan Yardımcısı Manish Kumar, “Schneider Electric, işinin odağına her zaman sürdürülebilirliği, müşterilerini ve iş ortaklarını alıyor ve bu yaklaşımımızla önemli bir küresel başarıya daha imza atmanın mutluluğu içerisindeyiz. Mikro şebeke değer zincirinde yüksek kaliteli, stratejik çözümler sunarak müşterilerimizin enerji operasyonlarını karbonsuzlaştırmada sunduğumuz değerin ve bu alandaki uzmanlığımız ve liderliğimizin Guidehouse Insights tarafından takdir görmesinden gurur duyduk” dedi.

Guidehouse Insights Kıdemli Araştırma Analisti Dan Power ise “İlk Mikro Şebeke Entegratör Liderleri raporumuzda Schneider Electric'in mikro şebeke projelerinden oluşan küresel portföyü, son derece özelleştirilmiş çözümler tasarlama deneyimi, orta ölçekli ticari tesisler için yeni başlatılan standart hizmet ve inovatif finansman çözümleri şirketi en üst sıraya taşımıştır. Schneider Electric, müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için platformların, altyapının ve teknolojinin verimli bir şekilde birlikte çalışmasını sağlıyor ve böylece müşterilerinin enerji ihtiyaçları için sunduğu özel çözümleriyle öne çıkıyor” dedi.

Mikro şebekeler için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunuyor

Olağanüstü hava olayları güç şebekelerinin dayanıklılığını giderek daha fazla etkiliyor ve karbonsuzlaştırma ihtiyacı ve önemi artıyor. Bu ortamda mikro şebekeler; güneş panelleri ve batarya depolama gibi dağıtılmış enerji kaynakları ile sürdürülebilir ve yerel üretim yaparak kendi kendine yetebilen enerji kaynakları sağlama esnekliği sunuyor. Operasyonlarını enerji kesintisi riskinden koruyup dalgalanan enerji fiyatlarından zarar görmemek isteyen işletmeler, operasyonlarını kontrol ve optimize edecek teknolojileri sağlamak ve varlıklarının kurulumunu kolaylaştırmak için mikro şebeke entegratörlerine yöneliyor. Bunun önemli bir örneği olarak, ABD’de temiz enerji ile desteklenen kamu binaları için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir fon oluşturuldu. Bu kapsamda, binaların sürdürülebilir enerji ve dağıtılmış enerji kaynağı ihtiyaçlarını karşılamak için hem özel hem de kamu sektörlerinde mikro şebeke yatırımlarına ihtiyaç duyuluyor.  

Artan bu ihtiyaca uluslararası ölçekte yanıt veren Schneider Electric hem özelleştirilmiş çözümler geliştirme kabiliyeti hem de orta ölçekli ticari sahalar için geliştirilen, standartlaştırılmış EcoStruxure Microgrid Flex hizmetiyle, Mikro Şebeke Entegratör Liderleri listesinde sıralamanın en üstünde yer alıyor. Schneider Electric’in ortak girişimlerinden olan AlphaStruxure ve GreenStruxure yapıları da bu listede üst sıralarda yer almasında rol oynuyor.

Enerjiyi hizmet olarak sağlayan AlphaStruxure ve GreenStruxure; tasarım aşamasının, finansman sağlamanın, kurulumun, işletmenin, bakım ve onarımın dahil olduğu yaşam döngüsünde, uçtan uca sağladığı yenilikçi çözümleriyle sektörde farklılaşıyor. Bu iki iş ortakları ile birlikte Schneider Electric, otomasyon teknolojileri ve test edilmiş dijital mimarilerinin yanı sıra şirketin mikro şebeke projelerindeki zengin deneyimi sayesinde özelleştirilmiş veya modüler çözümleri güvenilir bir şekilde sunuyor. Bu kapsamda Schneider Electric, yalnızca Kuzey Amerika'da 350'den fazla gelişmiş mikro şebeke kontrol projesini başarıyla tasarladı, kurdu ve işletilmesinde rol alıyor. Dünyanın geri kalanında ise onlarca farklı mikro şebeke projesinde imzası ve çözümü bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@