banner68

banner69

Volkswagen fabrika yatırımı için yeni açıklama…

Fabrikanın Romanya, Bulgaristan gibi ülkelere kurulacağını belirten söylentilere karşı bugün Doğuş Otomotiv CEO'su Ali Bilaloğlu açıklamada bulundu.

Endüstri Yatırım 05.02.2020, 00:36 11.02.2020, 02:11 SERKAN KIRAÇ
106
Volkswagen fabrika yatırımı için yeni açıklama…

Geçtiğimiz yıl ülkemizde kurulacak olan Volkswagen fabrikası ile ilgili bazı spekülasyonlar ortaya atılmıştı. Fabrikanın Romanya, Bulgaristan gibi ülkelere kurulacağını belirten söylentilere karşı bugün Doğuş Otomotiv CEO'su Ali Bilaloğlu açıklamalada bulundu.

Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili açıklama yapan Bilaloğlu, yatırım ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti.

VOLKSWAGEN TÜRKİYE FABRİKASI KURULACAK MI?
Volkswagen, geçtiğimiz yıl ülkemize fabrika kuracağını açıklamıştı. Bazı sebeplerden dolayı kurulum sürecini askıya alan şirket, bu konuda net bir açıklamada bulunmamıştı. Fabrika çalışmalarının 2020 yılında başlayacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Bir süredir hakkında iddialarda bulunulan Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili Doğuş Otomotiv CEO'su Ali Bilaloğlu açıklama yaptı.

CEO Ali Bilaloğlu " Volkswagen'ın yeni fabrikasını ülkemizde kuracağı kesinleşti. Fabrikanın Manisa'da kurulacak. Bulgaristan veya Romanya gibi başka ülkelerde kurulma ihtimali ortadan kalktı. Herbert Diess'in öncülüğünde yapılan açıklamalar da fabrikanın Türkiye kararını kesinleştirdiğini gösteriyor." dedi.

Yeni otomobil fabrikasının ülkemizde kurulacağının altını çizden Bilaloğlu, çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut da benzer şekilde açıklamalarda bulunmuştu. Ermut, 2020 yılında fabrika konusunda olumlu gelişmelerin yaşanacağını belirtmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@