banner24

banner170

banner171

banner31

Orta ve Doğu Avrupa’nın En Başarılı Refinansman Yapan Şirketi Polat Enerji Oldu

Polat Enerji, EMEA Finance’ın gerçekleştirdiği Achievement Awards 2022’de ‘Orta ve Doğu Avrupa'daki En Başarılı Refinansman’ ödülüne layık görüldü.

Enerji 16.06.2023, 08:30 Melike Kaya Bayram
31
Orta ve Doğu Avrupa’nın En Başarılı Refinansman Yapan Şirketi Polat Enerji Oldu

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance 2022 Başarı Ödülleri (EMEA Finance Achievement Awards 2022) 8 Haziran’da Londra’da sahiplerini buldu. Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde gerçekleştirilen pek çok başarılı işin değerlendirildiği gecede Polat Enerji, “2022 Yılı En Başarılı Refinansman’’ ( Best refinancing deal in CEE) ödülünün sahibi oldu. 2022 yılının en iyi yeniden finansman, yeniden yapılandırma ve yeniden fiyatlandırma uygulamalarını gerçekleştiren şirketlerin ödüllendirildiği Londra’da düzenlenen geceye ödülü almak üzere Polat Enerji Yönetim Kurulu Üyeleri Eda Polat Gkinosatis, Neşet Ö. Cireli, A. Murat Özgen, Kayahan Karadaş ve Polat Enerji Hukuk Direktörü Aslı Kehale Altunyuva katıldı.

Türkiye’de rüzgâr enerjisi konusunda yıllardır liderlik koltuğunda bulunan Polat Enerji, refinansman konusunda ödüle layık görüldüğü;  EBRD, Türkiye İş Bankası, TSKB ve Garanti Bankası aracılığı ile elde edilen 300 milyon dolarlık yatırımı, mevcut portföyün refinansmanı ve önümüzdeki yıllarda yenilenebilir enerji yatırımı yapmak üzere değerlendiriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@