banner24

banner170

banner171

banner157

AKUT VAKFI Çocuk ve Gençlerin Afetlere Karşı Dirençliliğini Destekliyor

AKUT VAKFI ve İstek Atanur Oğuz Okulları iş birliği ile öğrenciler için Deprem Bilinçlendirme ve Yardım Projesi düzenlendi.

Güncel 21.03.2024, 12:30 Melike Kaya Bayram
212
AKUT VAKFI Çocuk ve Gençlerin Afetlere Karşı Dirençliliğini Destekliyor

AKUT VAKFI ve İstek Vakfı Atanur Oğuz Okulları, öğrenciler için Afet Bilinçlendirme ve Destek Projesi konusunda iş birliği yaptı. Afetlere karşı dirençli bir toplum bilinci oluşturulması konusunda önemli bir misyon üstlenen AKUT VAKFI, İstek Atanur Oğuz Okulları’nda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 4 ayrı oturumda afet bilinçlendirme semineri düzenledi.

AKUT VAKFI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, seminer öncesi çocuklarla bir araya gelerek afet riskine karşı alınabilecek önlemlerin önemine dikkat çekti. Deprem bilincinin bireylerden başlayarak toplum geneline yayılması gerektiğini söyledi.

AKUT VAKFI Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitmeni Onur Okyay, AKUT VAKFI Eğitmenleri Altan Gökalp ve Serhan Kebelioğlu’nun katıldığı seminerde, farklı yaş gruplarına özel anlatımlarla depreme hazırlık, deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verildi. Deprem gibi afet anlarında sakin kalmanın ve öncesinde önlem almanın ne kadar önemli olduğu aktarıldı. Örneğin; evlerde eşyaların sabitlenmesi, acil durum eylem planı yapılması ve deprem çantası hazırlanması gibi alınabilecek basit tedbirlerin hayat kurtardığı belirtildi.

AKUT VAKFI Afet Bilinçlendirme Semineri’ne katılan öğrenciler, seminerin sonunda AKUT VAKFI Minik Gönüllü ve AKUT VAKFI Genç Gönüllü rozetlerini takarak afet bilincinin artırılması için seminerde edindikleri bilgileri ailelerine ve çevrelerine aktarmaya gönüllü oldular.

Yapılan iş birliği kapsamında İstek Atanur Oğuz Okulları, AKUT VAKFI’nın Hatay’ın Antakya ilçesinde 5 Şubat 2024’te açılışlarını gerçekleştirdiği Serinyol İlkokulu ve Ortaokulu ile Maşuklu İlkokulu için dayanışma etkinlikleri düzenleyecek. Proje kapsamında eğitim seminerleri ile öğrencilerin farkındalıklarını artırmak ve dayanışma etkinlikleri ile duyarlılıklarını geliştirmek hedefleniyor. Aynı zamanda diğer eğitim kurumları için de örnek olacak bir iş birliği yapılması amaçlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@