banner24

banner72

banner171

banner31

Geleceğin Okulu Robot_Dreams Artık Türkiye’de

Profesyonel eğitmenler ile kodlama ve yazılım konusunda ustalaşmak isteyenlere eğitimler veren bir Laba markası geleceğin okulu robot_dreams, artık Türkiye’de.

Güncel 23.05.2023, 12:30 Melike Kaya Bayram
32
Geleceğin Okulu Robot_Dreams Artık Türkiye’de

Uluslararası eğitim platformu Laba’nın markalarından geleceğin okulu robot_dreams, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya ile birlikte Türkiye’de de faaliyet göstermeye başladı. Veri analitiği, programlama, veri bilimi, makine öğrenimi ve BT'deki diğer ilgili alanlardan eğitimlerin yer aldığı robot_dreams’teki online ve canlı dersleri, Google, Microsoft, Amazon, Airbus, DHL, Grammarly, Bolt, FlixBus ve diğer teknoloji devlerinden uzman isimler veriyor. robot_dreams, katılımcıların geleceğin mesleklerini edinmesine, çalışma alanlarını değiştirmesine ya da yetkinliklerini güçlendirmesine yardımcı olacak.

Katılımcılara Geleceğin Mesleklerini Öğretecek

Dünya Ekonomik Forumu'na göre 2030'da en çok talep gören işlerin neredeyse %80'i yeni olacak. Başka bir deyişle, geleceğin çoğu mesleği henüz mevcut değil ancak bu işlerin büyük bir çoğunluğunun temelini yazılım ve kodlama oluşturuyor. Günümüzde ortaya çıkan yeni işlere yönelik yükselen taleplerin kaynağında, dijital dönüşüm ve teknolojiyi benimseme arttıkça gelişen yeni ihtiyaçlar yatmaktadır. Veri analitiği, yapay zeka, siber güvenlik, bulut bilişim, dijital pazarlama, e-ticaret ve online içerik oluşturmadaki pozisyonlar da giderek daha önemli hale geliyor. İlk olarak Yazılım Test Uzmanlığı, Front-End Developer Eğitimi ve Yüksek Trafikli Yazılım Mimarisi Eğitimi ile Türkiye’de faaliyetlerine başlayan robot_dreams de, katılımcılarını geleceğin mesleklerine hazırlamayı hedefliyor.

İş dünyasının önemli isimleriyle eğitmen kadrosunu oluşturmaya başlayan robot_dreams’te işin mutfağından gelen önemli isimler yer alıyor. Platformda ilk açılan eğitimlerden Yazılım Test Uzmanlığı eğitimini Siemens’ten Yazılım Test ve Kalite Yöneticisi Nihat Ük üstlenirken, Yüksek Trafikli Yazılım Mimarisi Eğitimi’ni Trendyol Kıdemli Yazılım Mühendisi Muhammed Olgun ve Front-End Developer eğitimini Superstorely Kurucusu Tolga Eğilmez ile Hopin’in Eski Mühendislik Müdürü Filiz Altıntürk verecek.

“Dersleri Şirketlerdeki Başarılı Yöneticiler Anlatıyor”

Yazılım ve kodlama konusunda alanının en iyisi olan ve deneyimli eğitmenlerle kullanıcılarını geleceğin mesleklerine hazırlayan robot_dreams’in Türkiye Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, “Herkesin kişisel olarak profesyonel kariyerinde bir sonraki basamağa çıkmak için çaba harcadığını ve çok küçük farklarla daha iyi konuma gelme fırsatı yakalayabildiğini biliyoruz. robot_dreams olarak biz de insanların kariyer hedefleri için eğitim kursları hazırladık.” ifadelerinde bulunuyor. “Dersleri o işi çok iyi yapan kişilerin anlatmasını istedik. Bu noktada eğitmenlerimizi, çok iyi şirketlerin başarılarında pay sahibi olan iyi çalışanlardan seçmeye özen gösterdik.” diyen Elif Tuzlakoğlu, robot_dreams’in online olarak ve tamamen canlı eğitim alabileceğiniz bir platform olduğunu, platformun özellikle Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya gibi ülkelerde oldukça başarılı ve alanında lider konumda yer aldığını söylüyor. Tuzlakoğlu, “Şimdi ülkemizde de faaliyete başladık, çok kısa sürede olumlu geri dönüşler ve harikulade taleple karşılaştık. robot_dreams ülkemizde çalışanların, eğitimine devam etmek isteyenlerin ve geleceğin mesleklerinde yer edinmek isteyenlerin büyük bir çoğunluğuna önemli hizmetler sunacak ve katkıda bulanacaktır.” açıklamasında bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@