banner24

banner170

banner171

banner26

Gıda Plus Ödülleri’nden Fazla Market’e “En Yenilikçi Gıda Satış Yeri” Ödülü

Gıda ve Gastronomi İnovasyon Zirvesi ve Gıda / Agri + Ödülleri geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Güncel 13.11.2023, 13:30 Melike Kaya Bayram
11
Gıda Plus Ödülleri’nden Fazla Market’e “En Yenilikçi Gıda Satış Yeri” Ödülü

Gıda, İçecek ve Tarım Platformu olarak temelleri atılan GIFT; sektörün yenilikçi kimliğinin vurgulanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Gıda+ Ödülleri ile yaptığı araştırma ve yenilik ile gıdaya artı değer katan kişi ve kuruluşlarıödüllendirdi. 2022 yılında “En Yenilikçi Gıda Atık Azaltma ve Değerlendirme Girişimi” kategorisinde FAZLA uygulaması ile ödül alan teknoloji tabanlı, bütünsel atık yönetim şirketi Fazla bu yıl Fazla Marketile “En Yenilikçi Gıda Satış Yeri” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü Fazla Market Ürün Müdürü Hazal Aydemir teslim aldı.

Her yıl insan tüketimi için üretilen 3 gıdadan 1’i çeşitli sebeplerle çöpe gidiyor. Oluşan gıda atığı yıllık olarak 1.3 Trilyon dolar değerinde finansal bir kayba neden oluyor. Bu durumun önüne geçebilmek için atılması gereken ilk adımatık oluşumunun kaynağında önlemesinden geçiyor.

Fazla bu misyon doğrultusunda geliştirdiği ticari, çevrim içi alışveriş platformu Fazla Market ile stok fazlası veya delist olan, ambalaj hasarı bulunan veya tüketim tarihi yakınlığı gibi çeşitli sebeplerle standart satış kanalları üzerinden satılamayan ürünleri döngüsel ekonomiye kazandırıyor;fazla ürünü bulunan tedarikçileri ve bu ürünleri değerlendirebilecek alıcıları yeni nesil alışveriş platformundabir araya getiriyor. Fazla Market sayesindetedarikçiler ve satıcılar birlikte israf olma riski ile karşı karşıya kalan ürünleri kurtararak israfın önüne geçiyor ve finansal kazanç sağlıyor.

Kazandıkları bu ödül ile ilgili düşüncelerini paylaşan Fazla Kurucu Ortak ve CEO’su Olcay Silahlı “Verdiği ödüller ile sektörün yenilikçi yanını görünür kılmayı ve firmaları bu alanda aksiyon almaya teşvik etmeyi amaçlayan GIFT tarafından “En Yenilikçi Gıda Satış Yeri” ödülüne layık görülmek bizler için oldukça gurur ve mutluluk verici. Atık oluşumunun önüne geçmek ve fazla ürünleri döngüsel ekonomiye kazandırırken çevresel ve finansal fayda yaratmak odağıyla geliştirdiğimiz yeni nesil alışveriş platformu Fazla Market ile paydaşlarımıza güvenli ve fayda odaklı bir alışveriş deneyimi sunuyoruz.Geçtiğimiz mart ayında küreselleşme hedefimizin ilk adımı olarak gerçekleştirdiğimiz İspanya açılımımız ileFazla Market aracılığıyla yarattığımız etkiyi ivmelenen şekilde artırmak adına çalışmalarımıza başladık ve öncelikli olarak bu servisimizi adım attığımız yeni pazara taşıdık. Fazla Market’in yeni bir döneme adım attığı bu günlerde, bu ödülü almış olmak bizler için çok anlamlı.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@