banner24

banner170

banner164

banner171

banner26

banner165

İç Giyim Sektörü, 2024 Yılında Hareketlenebilir

İç giyim sektörünün lider markalarından Yeni İnci, zorlu geçen 2023 yılının ardından 2024 yılından umutlu olduğunu dile getirdi.

Güncel 12.03.2024, 13:45 Melike Kaya Bayram
217
İç Giyim Sektörü, 2024 Yılında Hareketlenebilir

Türkiye’de iç giyim sektörünün yüzde 35’ini yöneten Yeni İnci, zorlu geçen 2023 yılının ardından 2024 yılından da üretime ve yatırıma devam edeceğini açıkladı. Yıllık 7 milyon adet üretim yapan Yeni İnci, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmayı planlıyor. Üretiminin yaklaşık yarısını 50’den fazla ülkeye ihraç eden Yeni İnci, sektörün ayağa kalkması için üretimi önceliklendirmenin altını çizdi.

Tüm tekstil sektörü olarak zor bir süreçten geçtiklerini vurgulayan Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; ‘Hem küresel hem de yerel ekonomilerin zorlandığı bir dönem yaşıyoruz. Özellikle de ülkemizde tekstil sektörü oldukça kritik bir dönemeçte. Böyle dönemlerde büyümeyi canlı tutmak ve üretime odaklanmak temel politikamız olmalı. Ekonomide atılan kararlı adımların da 2024 yılının sonlarına doğru pozitif etkilerini göreceğimizi öngörüyorum. Özellikle iç giyim sektörü 2024 yılının sonlarına doğru hareketlenebilir.’ diye konuştu.

Üretmekten ve çalışmaktan asla vazgeçmediklerini belirten Furkan Atakan; ‘Biz Yeni İnci olarak 60 yıldır yerli üretim yaparak ayakta kalan bir firmayız. Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak için yatırımızlar hız kesmeden devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de hem marka olarak hem de ülke olarak büyümek ve gelişmek için var gücümüzle çalışacağız. Yerli markaların bir bir yok olması beni derinden üzüyor. Markalarımıza sahip çıkarak üretmeli ve mücadele etmeliyiz. Üretmek ve çalışmak krizlerden çıkmanın en etkili yol olduğunu düşünüyorum.’ dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@