banner174

banner170

banner171

banner26

İşkur Ve Arabica’dan Kadın İstihdamı Projesi

Arabica, herhangi bir eğitim almamış, meslek sahibi olmayan ev kadınlarının meslek edinmesine ve çalışabilmelerine olanak sağlayan bir projeye imza attı.

Güncel 17.07.2023, 11:30 31.07.2023, 15:24 Melike Kaya Bayram
20
İşkur Ve Arabica’dan Kadın İstihdamı Projesi

Proje tanıtım etkinliğine; Çankaya İŞKUR Müdürü Sayın Aytekin Doğan, Birleşmiş Milletler Bölge Ofis Yöneticisi Sayın Oya Nihan Uncu, Arabica Coffee House Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif Ülger Yalçın, Çankaya İstihdam Daire Müdürü Sayın Olcay Bolat, Mogan Turizm Lisesi Müdürü Sayın Levent Tolay, Çankaya İMKB Lisesi Müdürü Numan Özdemir, Meslek Eğitim Sorumlusu Sayın Orhan Yılmaz, Kalaba Kız Meslek Lisesi Öğretmenleri ve kursiyerler katıldı. Etkinlik kapsamında kursiyerler eğitim süresince yapım ve aşamalarını öğrendikleri ürünlerin sunumlarını yaparak katılımcı misafirlerin tadım yapmasına olanak sağladılar.

Büyük titizlikle yürütülen projenin tanıtımı için bir araya geldiklerini dile getiren Arabica Coffee House Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif ÜLGER YALÇIN: “Kadın istihdamı bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli ölçütlerinden biri, bu bağlamda Arabica Coffee House ailesi olarak, sürdürülebilir kalkınma için kadının ekonomideki rolünü değerli buluyor ve projelerimizin hayata geçmesi için elimizden geleni yapaya gayret gösteriyoruz. İş hayatında etkin şekilde çalışan kadının bireysel olarak kendine kattığı değer, aile ve sosyal hayatları da olumlu etkiliyor. Çalışan kadın, güçlü aile, güçlü ekonomi ve güçlü sosyal hayat anlamına gelmektedir. Kamuda ve özel sektörde kadın istihdamı, kadının iş hayatına kazandırılması ve karar mekanizmalarında yer alması için çok önemli çalışmalar yapılmakta. 2014 yılında kurulan, kahve sektöründe “En İyi Türk Markası” olma hedefinde ilerleyen ve şu an kahve sektörünün öncülerinden olan Arabica Coffee House olarak bu çerçevede çalışmalar yapmak, sektöre ve topluma katma değer sağlamak, sürdürülebilir ekonomi ve ülkemiz değerlerine katkıda bulunmak bizim için ayrıca önem arz ediyor “dedi.

YENİ FABRİKAMIZDA KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ

Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Elif ÜLGER YALÇIN: “Yaklaşık 2.800 m2 kapalı alanı olan ve çok büyük üretim kapasitesine sahip, üst düzey teknoloji ile donatılmış yeni açılacak olan, tatlı ve tuzlu ürün imalatı fabrikamız çok ciddi yatırım boyutlarına ulaştı. Bizler Arabica Coffe House ailesi olarak bu büyük yatırımı yaparken tatlı çeşitlerimizden sandviçlerimize, ekmeğimizden kruvasanımıza, çikolatadan yeni nesil atıştırmalıklara kadar birçok ürünlerin ARGE ve ÜRGE çalışmalarını yaparak ilerlediğimiz süreçte fabrikamızı en yakın zamanda hayata geçireceğiz. Bu proje kapsamında eğitim alıp başarılı olan kadınlara öncelik tanımayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı ve diğer devlet kurumları ile yaptığımız iş birlikleri sayesinde baristalığın prestijli bir meslek haline gelmesi ve nitelikli iş istihdam sağlanması ile ilgili çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz”. dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@