banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Koruncuk Vakfı’ndan Anıtkabir’e Ziyaret

Koruncuk Vakfı Ailesi, Bolluca ve Urla’daki Koruncu köylerde Desteklenen Koruncuklar ile Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

Güncel 28.11.2022, 17:20 Melike Kaya Bayram
57
Koruncuk Vakfı’ndan Anıtkabir’e Ziyaret

Eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı,Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84’üncü yıldönümünedeniyle,26 Kasım Cumartesi günü Anıtkabir’iziyaret etti. Koruncuk Vakfı tarihinde çocuklar ve çalışanlar ile ilk kez gerçekleşen ziyarette, Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, Bolluca ve Urla’daki Koruncu köylerde desteklenen Koruncuklar, Koruncuk Vakfı ekibi yer aldı. Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray’ın liderliğindeki heyet, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Tören, Samuray’ın Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalaması ile son buldu.

Koruncuk Vakfı ailesi olarak demokratik, çağdaş ve laik cumhuriyet meşalesini azim ve kararlılıkla taşıyacağız.

Cumhuriyetin değerlerini ve kazandırdıklarını, Türkiye’yi yarınlara taşıyacak Koruncuklara aktarmak sorumluluğuyla çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizen Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray;Anıtkabir özel defterine şunları kaydetti:

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,

Koruncuk Vakfı ailesi olarak manevi huzurlarınızda olmaktan onur duyuyoruz. 

Kurulduğumuz 1979 yılından bugüne Cumhuriyetimizin değerlerini ve bize kazandırdıklarını, Türkiye’yi yarınlara taşıyacak Koruncuklarımıza aktarmak ve onların, en değerli emanetiniz olan Cumhuriyetimizi ve demokrasiyi koruyan, bilime inanan, sanatın değerini bilen bireyler olarak yetişmeleri için çalışıyoruz.

Bizi bir arada yaşatan, bizi biz yapan tüm değerlerin karşılığı ve geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin çok yakında 100. yılını kutlayacak olmanın heyecanıyla size olan minnetimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@