banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

PwC Türkiye, Yaklaşık 500 Yeni Mezunla Büyümesini Sürdürüyor

Uzman kadrosunu yeni işe alımlarla sürekli güçlendiren PwC Türkiye, bu yıl Yeni Mezun Programı ile yaklaşık 500 yeni mezunu bünyesine dahil etti.

Güncel 03.10.2023, 17:30 03.10.2023, 17:23 Melike Kaya Bayram
14
PwC Türkiye, Yaklaşık 500 Yeni Mezunla Büyümesini Sürdürüyor

PwC Türkiye, büyüme stratejisi doğrultusunda sürdürdüğü Yeni Mezun Programı kapsamında bu yıl 450 yeni mezunu kadrosuna ekledi. Türkiye genelinde farklı üniversitelerin ağırlıklı olarak İktisadi ve İdari Bilimler ile  %20’si STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) bölümlerinden mezun olan yeni çalışanların %52’i kadınlardan oluşuyor. PwC’nin Türkiye’deki istikrarlı büyümesini destekleyecek olan yaklaşık 500 yeni çalışanın katılımı ile oryantasyon programı düzenlendi.

Düzenlenen oryantasyon etkinliğinde konuşan PwC Türkiye Kıdemli Ortağı Cenk Ulu şirketin Yeni Mezun programı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“PwC’de daha güvenilir, sürdürülebilir bir dünya ve daha iyi bir gelecek inşa etme hedefi ile çalışıyoruz. Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz 1981 yılından bu yana istikrarlı büyümemizi sürdürüyor, ülkemizin ekonomik gelişimine ve nitelikli istihdamına çok yönlü katkılarda bulunuyoruz. Yürüttüğümüz Yeni Mezun programımızla uzman kadromuzu her yıl yeni yeteneklerin katılımı ile daha da geliştiriyoruz. Bu yıl kariyer yolculuklarında ilk adımlarını PwC’de atmak isteyen yaklaşık 500 arkadaşımızın aramıza katılmış olmasından mutluluk duyuyoruz. Yeni arkadaşlarımız kısa süre önce hizmete giren Eskişehir lokasyonumuzun da dahil olduğu toplam beş şehirdeki ofislerimizde çalışacak ve sunduğumuz nitelikli hizmetlere katkıda bulunacak. PwC Türkiye olarak hedeflerimiz doğrultusunda güçlü büyümemizi sürdüreceğiz.”

PwC’ye her yıl 100 bin kişi katılıyor

Toplumda güven inşa etme ve önemli sorunlara çözüm üretme amacıyla hizmet veren PwC, 152 ülkede 328 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. PwC dünya çapında her yıl yaklaşık 100 binden fazla kişiyi işe alıyor.

PwC Türkiye, sürekli öğrenmeye verdiği önemle çalışanları için birçok eğitim fırsatı sunuyor. PwC Avrupa oluşumunun bir parçası olan PwC Türkiye, çalışanlarının dijital, teknik ve sosyal becerilerini eğitim programlarıyla desteklerken; açık iletişim platformları, hobi kulüpleri, şirket içi organizasyonları ve alumni ağının da dahil olduğu kapsamlı bir deneyim sunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@