banner143

banner170

banner164

banner171

banner26

banner165

Türkiye Tarım Ödülleri’nde Yılın Kadın Çiftçi Ödülü’nün Sahibi: Bi’Zeytin

Tarım sektörüne dikkat çekmek, ülkemizin yarını için emek veren çiftçilerimize destek olmak amacıyla başlatılan “Türkiye Tarım Ödülleri” sahiplerini buldu.

Güncel 11.03.2024, 17:45 Melike Kaya Bayram
203
Türkiye Tarım Ödülleri’nde Yılın Kadın Çiftçi Ödülü’nün Sahibi: Bi’Zeytin

Konsensus Gıda bünyesinde hayat bulan, İda Dağı (Kaz Dağları), Madra Dağları ve Edremit Körfezi ile çevrelenmiş, zeytin yetiştiriciliği için en uygun klimalardan biri olan Edremit’teki ve ayrıca Ezine Çanakkale’deki kendi bahçelerinde yetiştirdikleri zeytinlerden butik zeytinyağı üretim yapan Bi’Zeytin’in iki kadın girişimci ortağı Idecon Idea&Congress Kurucusu ve Ajans Başkanı Yaprak Yapsan ile Bizim Klinik Kurucusu Dr. Ömür Tekeli, Fast Company Dergisi tarafından düzenlenen “Türkiye Tarım Ödülleri’nde Yılın Kadın Çiftçi” ödülünün 2’ncisi oldu.

Yaprak Yapsan ve Dr. Ömür Tekeli; "Bir zeytinin yaprağından başlayarak toprağına, suyuna, rüzgarına, köklerine özgürce dönüş yolculuğu... Bi’Zeytin’in hikayesi bu cümlelerle başlıyor. İki kadın girişimci olarak; bu hikâyeyi ödüllendirmek bizlere gurur veriyor. Bi'Zeytin ile fidanlarımızın dikilmesinden, ağaçtaki gelişiminde, toplanmasına ve işlenmesine kadar tüm sürecin içerisindeyiz. Nasıl yapıldığını bildiğimiz ürünleri güven ilkesi doğrultusunda ailemiz ve tüketicimizle buluşturuyor, eşit işe eşit maaş ilkesiyle kadın çalışanları destekliyoruz. Arazilerimizde, günlük yevmiye ile çalışanlar arasında yöremizdeki kadın istihdamında bu uygulamayı ilk olarak başlattık. Zeytinin ve zeytinyağının lezzetini, mutfakta kullanmanın yanı sıra sağlık ve cildimiz için sağlık faydalarını en üst düzeyde sunmayı hedefleyerek tüketicimiz ile buluşmaya devam edeceğiz." diyerek ödül heyecanlarını paylaştılar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@