banner143

banner170

banner171

banner26

Turquality Ve Marka Programı Mezunları Törende Diplomalarını Aldı

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, “Turquality, Türk ürünlerinin dünyada bilinilirliğini ve cazibesini arttırma programıdır”

Güncel 03.05.2024, 09:30 Melike Kaya Bayram
218
Turquality Ve Marka Programı Mezunları Törende Diplomalarını Aldı

Turquality ve marka uzmanlık eğitimi mezunları törende diplomalarını aldı. Turquality ve Döviz Kazandırıcı Faaliyetler (TDKF) Derneği, İTÜ ve Progroup Danışmanlık iş birliği ile bu yıl 4.’sü yapılan “Turquality - Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı”nı başarıyla tamamlayan öğrencilere Turquality  - Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı Diploma Töreni düzenlendi.

İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, 30 Nisan 2024 Salı günü gerçekleşen diploma töreninde, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Eski Devlet Bakanı ve TDKF Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Tüzmen, Progroup Yönetim Kurulu Başkanı ve TDKF İcra Kurulu Başkanı Dr. Salim Çam ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Deniz, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomalarını verdi ve ders veren şirket liderleri, uzman ve akademisyenler başarı plaketlerini aldılar.

377 firmanın 400 markası destekleniyor

Markalaşmanın ihracata katkısının önemine işaret eden Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Turquality programının başarılı bir program olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Turquality, mallarda, hizmetlerde, ürünlerde yeni markalara geliştirerek, Türk ürünlerinin dünyada bilinilirliğini ve cazibesini artırma programıdır. Bu program başarılı olmuştur. Bakanlığımız tarafından, Turquality ve Marka Destek programı ile yaklaşık 377 firmanın 400 markası destekleniyor. Marka inovasyon yoluyla ihracat miktarının katma değerini yükselterek toplam değeri artırma modeli olan Turquality, Türk ürünlerinin dünyada bilinirliğini ve cazibesini artırma programıdır.” dedi.

Turquality, kilogram başına ihracatı 10 kat artırıyor  

Turquality’nin isim babası olan, Eski Devlet Bakanı ve TDKF Derneği Kurucu Başkanı Kürşad Tüzmen, şunları açıkladı:

“Nerede, döviz getiren bir faaliyet varsa, TDKF olarak orada olmayı, ihracat yapanların sayılarını ve niteliklerini artırmayı planlıyoruz. Türkiye’den dünyaya 10 milyar dolar, 15 milyar dolar, 20 milyar dolar ihracat yapan firmalarımızın olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle de, artık kedi değil, kaplan besleyelim ki, bu firmalar dünya devleriyle rekabet ederlerken, ülkemizin marka değerini yükseltsinler. Turquality ile 1,5 – 2 dolar olan kilogram başına ihracat 12- 15 dolara çıkıyor ve kilogram başına ihracatı yaklaşık 10 kat artırıyor.” dedi.

Turquality eğitimi, ihracat ve döviz kazandırma performansını %90’a çıkarıyor

Eğitim programı hakkında bilgiler veren Progroup Yönetim Kurulu Başkanı ve TDKF Derneği İcra Kurulu Başkanı Salim Çam, şunları kaydetti:

“Turquality eğitimi almış olanların, ihracat ve döviz kazandırma konusundaki performansı %90’lara çıkıyor. Ülkemizde, Turquality ve döviz kazandırıcı faaliyet alanında yeteri kadar uzman bulunmadığı için eğitimleri her yıl düzenlemeye devam edeceğiz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Turquality Marka Rehberliği sonucunda 110 firmaya rehberlik etmenin ve 400’ü aşkın kişiye Turquality Marka uzmanlığı alanlarında istihdam sağlamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Akademisyenler ve iş dünyası eğitim verdi

TDKF, İTÜ ve Progroup iş birliği ile 9 Şubat 2024 tarihinde Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın ilk dersi vermesiyle başlayan Turquality  - Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın son dersi vermesiyle tamamlandı. Eğitim programına katılan öğrencilere; Turquality iş modeli algoritması, Stratejik planlama, Finansal yönetim, Marka pazarlama, Yeni ürün geliştirme, Tedarik zinciri yönetimi, Sürdürülebilirlik ve İnsan kaynakları yönetimi gibi birçok başlıkta eğitim verildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@