banner143

banner170

banner171

banner157

Turquality Yöneticisinin Hedefinde “Marka Stratejisi” Yer Alıyor

Ülkemizin devlet destekli ilk marka programı olan Turquality, bir teşvik programından öte, işletmeler için “değer” oluşturan bir iş modelidir.

Endüstri Güncel 18.07.2023, 13:30 Melike Kaya Bayram
23
Turquality Yöneticisinin Hedefinde “Marka Stratejisi” Yer Alıyor

Ülkemizin devlet destekli ilk marka programı olan Turquality, bir teşvik programından öte, işletmeler için “değer” oluşturan bir iş modelidir. Türk markalarının dünyaya açılmasına rehberlik eden Turquality iş modelinde; stratejik planlama, insan kaynakları yönetimi, performans yönetimi, bütçe yönetimi, marka yönetimi, satış-pazarlama yönetimi, bilişim yönetimi, risk yönetimi, tedarik zinciri yönetimi gibi tüm konular ele alınır.

Turquality yöneticisinin hedefinde markalaşma stratejisinin yer aldığının altını çizen Progroup Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salim Çam, şunları söyledi:

“Turquality yöneticisi kavramına girmeden, Turquality yönetiminin kavramsal tasarımını yapmamız faydalı olacaktır. Turquality yönetimi, markalaşmış veya marka potansiyeli olan şirketlerin, verdikleri vaadi gerçekleştirmek, güven oluşturmak ve değer oluşturmak için başta insanlar olmak üzere beşeri-bilgi, teknik-teknolojik parasal kaynakları ve zamanı birbiriyle uyumlu bir şekilde, verimli ve etkin kullanabilecek; planlama-uygulama-kontrol etme-düzeltme süreçlerinin toplamıdır. Turquality yöneticisi ise, şirketin faaliyette bulunduğu yakın çevre ve genel koşullarını analiz ederek, şirketin markalaşma amaçlarına ulaştırmak için şirket marka stratejine katkıda bulunan ve bu stratejiye göre oluşmuş organizasyona göre seçilmiş beşeri-bilgi ve teknik-teknolojik kaynakları planlayan, organize ve koordine eden, takip ve kontrol eden marka elçisidir.” dedi.  

Turquality yönetiminin unvanları nasıldır?

Turquality yönetim süreci hakkında bilgiler veren Progroup Başkanı Dr. Salim Çam, planlama, organizasyon, koordinasyon, takip ve kontrolün Turquality Yönetim Sürecinin işlevleri olduğunu belirtti. Turquality’de organizasyon şemaları ve unvanlarının marka stratejine göre değiştiğini anlatan Dr. Salim Çam, şunları kaydetti:

Klasik Yönetim Unvanları

Turquality Yönetimi Unvanları

Turquality Organizasyonel Perspektifi

Yönetim Kurulu Başkanı

Marka Yönetim Kurulu Başkanı

Stratejik Yönetim

İcra Başkanı

Marka İcra Başkanı

CEO

Marka CEO

Genel Müdür

Marka Genel Müdürü

Stratejik Planlama ve Bütçe Yöneticisi

Marka CFO

Maliyet Muhasebesi Yöneticisi

Finansal Yönetim

Finans Yöneticisi

Genel Muhasebe Yöneticisi

Pazarlama Yöneticisi

Marka Müşteriler Direktörü

Müşteri Yönetimi

Marka Yöneticisi

Satış Yöneticisi

Planlama Yöneticisi

Marka Tedarik Zinciri Direktörü

Operasyon Yönetimi

Üretim Yöneticisi

Satın alma Yöneticisi

Teknik ve Bakım Onarım Yöneticisi

Lojistik ve Depo Yöneticisi

Kalite Yöneticisi

Dijital Dönüşüm Yöneticisi

Öğrenme ve Geliştirme Direktörü

Öğrenme ve Geliştirme Yönetimi

Bilgi Sistemleri Yöneticisi

İnsan Kaynakları Yöneticisi

İş ve Proje Geliştirme Yöneticisi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@