banner24

banner170

banner171

banner26

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Turquality, Topyekün Bir Harekettir”

Türkiye’nin her alanda markalaşması gerektiğinin altını çizen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil açıklamada bulundu.

Güncel 26.03.2024, 11:45 Melike Kaya Bayram
398
TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Turquality, Topyekün Bir Harekettir”

Türkiye’nin her alanda markalaşması gerektiğinin altını çizen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şunları söyledi:

“Türkiye’nin milli savaş uçağı KAAN, dünyada marka oldu ve tüm uçaklarla savaşabilecek seviyede. Türkiye olarak, ABD, Rusya ve Çin’den sonra, 5. nesil savaş uçağı yapan ilk 4 ülkeden birisi olarak konumlandık. Ülkemizin her alanda A’dan Z’ye markalaşması ve ihracat yapması gereklidir. Kilogram başına ihracatı 1,5 dolardan 12 dolara çıkaran Turquality, topyekün bir harekettir.” dedi.

Türkiye’nin en büyük serveti genç nüfusudur

Turquality ve Döviz Kazandırıcı Faaliyetler (TDKF) Derneği & İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Progroup Uluslararası Danışmanlık firmasının iş birliği ile bu yıl 4.’sü yapılan “Uçtan Uca Turquality ve Marka Uzmanlık - Vizyon Programı” eğitimi, İTÜ Maçka Kampüsü’nde, Şubat ayında başlayıp, yaklaşık 1.5 ay devam ederek tamamlandı.

Turquality eğitimi programına konuk olarak katılan Prof. Dr. Temel Kotil, düzenlenen eğitiminin önemine değinerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin en büyük serveti genç nüfusudur. Gençleri, problem görürseniz konu başka bir yere gider, fırsat görürseniz başka bir yere gider. Gençlere iş ve imkan vermemiz lazım. Ben, gençlere inanıyorum ve ‘genci öne koy, sen arkasından takip et’ diyorum. Düzenlenen Turquality eğitimini değerli buluyorum ve katılanlara yeni ufuklar açmasını diliyorum.” diye konuştu.   

KAAN ile zorun zorunu yaptık

“KAAN ile zorun zorunu yaptık” diyerek konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Temel Kotil, şunları anlattı:

“Teknolojiyi seçerken F-22 ve F-35’ten daha üst bir teknolojiyi seçerek, 5. nesil savaş uçağı KAAN ile zorun zorunu yaptık. Tüm uçaklarla savaşabilecek seviyede olan KAAN’a, 17 bin TUSAŞ çalışanı büyük emek verdi. KAAN’ın ilk uçuşu önemliydi ve şuan çalışmalarımız devam ediyor. 2028 itibariyle Hava Kuvvetleri’ne 20 uçağın teslimatı planlanıyor. Büyük başarılar kalpten çıkar beyinden çıkmaz, bu kalpten çıktı.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@