banner24

banner72

banner171

banner26

Yılın Yeşil Lastiği ve Eko Şampiyonu Continental

Continental PremiumContact 7, saygın yayınlardan olan Alman Auto Bild Dergisi tarafından gerçekleştirilen e-otomobil testinde 2 ödüle birden layık görüldü.

Güncel 30.05.2024, 12:15 30.05.2024, 11:16 Melike Kaya Bayram
210
Yılın Yeşil Lastiği ve Eko Şampiyonu Continental

Alman otomobil dergisi Auto Bild, 18 Nisan 2024 tarihli 24’üncü sayısında “Güce dayanıklı lastikler” başlığıyla elektrikli otomobiller için yaz lastikleri testinin sonuçlarını açıkladı. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in ürettiği PremiumContact 7 lastiği, 8 rakibini geride bırakarak “Yılın Yeşil Lastiği” ve “Eko Şampiyon” ödüllerini kazandı. Auto Bild, PremiumContact 7’nin örnek sürüş özelliklerini ve tüm güvenlik standartlarına uygun olarak temiz bir çevre için sorumluluğunu takdir etti.

Derginin editörleri, elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen 8 yaz lastiğini bir Kia EV6 test aracı ile test etti. Editörler, elektrikli otomobiller için özel lastiklere gerek olmadığı görüşünde birleşti. Standart lastiklerin gösterdiği iyi performans, elektrikli otomobillerde bataryadan veya yakıt deposundan gelen enerjinin ekonomik kullanımının öncelikli bir kriter olduğunu gösterdi. Ancak bu süreçte güvenlik standartlarından da ödün verilmemesi gerekiyor.

Auto Bild test özetinde, PremiumContact 7'nin olağanüstü kilometre performansı ve örnek sürdürülebilirlik, en kısa ıslak ve kuru fren mesafesi, hassas kuru yol tutuşu, sessiz ve konforlu sürüş, düşük aşınma ve düşük güç tüketimine sahip bir lastik olduğunu belirtti. Test sonuçları, Continental'in elektrikli araçlar için özel otomobil lastikleri geliştirmeme yönündeki ürün stratejisini teyit eder nitelikte. Tüm Continental lastikleri, bir yandan elektrikli araçların gereksinimlerini karşılarken diğer yandan da içten yanmalı motora sahip araçların emisyonlarını sürdürülebilir bir şekilde azaltabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@