banner143

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Bilişim Zirvesi’ 22 “Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak” Teması İle Geleceğe Yol Alıyor

Bilişim Zirvesi, bu yıl ‘’Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak ‘lotus’” teması ile 24 Kasım 2022 tarihinde Zeytinburnu Fişekhane’de gerçekleştirilecek.

Teknoloji 14.09.2022, 13:45 14.09.2022, 11:13 Melike Kaya Bayram
307
Bilişim Zirvesi’ 22 “Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak” Teması İle Geleceğe Yol Alıyor

Bilişim teknolojilerinde yaşanan ve yaşanacak gelişmeleri gelenekselden geleceğe uzanan geniş, zengin bir perspektifle iş dünyasının gündemine taşıyan Bilişim Zirvesi, 22 yıllık birikiminden aldığı güçle bu yıl dabirbirinden dikkat çekici konuları ve konuklarıyla yeni bir “zirve” için yol alıyor. Sürdürülebilirlik kavramının bütün olarak hayata uğratacağı olumlu değişim, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydalar 24 Kasım 2022 tarihinde Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak ‘lotus’ ana temasıyla ele alınacak. Zirvede, çamurda açan sonsuz yaşamın simgesi Lotus’tan yola çıkarak teknoloji uğruna kirlettiğimiz doğanın ancak teknoloji ile temizlenebileceği, doğru ve akıllı kullanımla doğal felaketler de dahil olmak üzere pek çok sorunu yine teknolojinin çözeceği mesajları işlenecek. İnsan ve doğa hayatını koruyan, geliştiren teknolojilerin konuşulacağı Bilişim Zirvesi’22, iş dünyasının sürdürülebilirlik çalışmalarına da ışık tutacak.

Açılış programının dışında Bilişim Zirvesi’22’de; Dijital İş Süreçleri, Robotik Süreç Otomasyonu, Yapay Zekâ,IoT, Büyük Veri, Analitik Teknolojiler, Bulut Çözümleri, Dijital Dönüşümbaşlıklı konular konuşulacak.Zirvede bu yıl ilk kez, oturum konuşmaları dışında fuayede oluşturulacak “demoalanı”nda 15’er dakikalık sunumlar gerçekleştirilecek. 

22. Bilişim Zirvesi’ne Kayıtlar Başladı

Fikir ve düşünce liderlerinden yönetim gurularına, teknoloji profesyonellerinden pek çok iş kolundan yönetici ve uzmana kadar geniş bir yelpazenin buluşma noktası olanBilişim Zirvesi; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan, entegre dijital ve zeki bir dünyaya uyumun ipuçlarını barındıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak.

Pandemi nedeni ile iki yıldır dijital platformda gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi etkinliği bu yıl fiziksel olarak İstanbul’un en önemli tarihi değerlerinden biri olan Zeytinburnu Fişekhane’de gerçekleştirilecek.Zirveye katılım için kayıtlar www.BZetkinlik.com adresinden yapılacak.

Dünyayı teknoloji kurtaracak

2000 yılından bu yana edilen birikimle hayata geçirilecek zirveye dair bilgi veren Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi Genel Müdürü Neslihan Aksun, “Alıştığımız, benimsediğimiz ve kabullendiğimiz teknoloji düzleminin sonuna yaklaşıyoruz. Hayatın her alanında dönüşmesi gereken süreçler, zorluklar, fayda ve avantajlar önden stratejik olarak hesaplanmalı ve yol haritası çıkartılmalıdır. 22 yıldır aralıksız düzenlenen Bilişim Zirvesi (ICT Summit) bu yıl, teknoloji ve bilişim kavramını baştan aşağı değiştirecek olan sürdürülebilirlik kavramına odaklanacak. Bilişim Zirvesi’22’nin bu yılki teması ‘’Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak’’ da tam bu noktaya dikkat çekerken, dünyada ‘’bilgeliği ve aydınlanmayı’’ temsil etmesiyle bilinen çamurda açan sonsuz yaşamın çiçeği Lotus bu defa teknoloji ve gelecek için yol gösterecek.Kendini ve etrafını içinde bulunduğu bataklığa rağmen devamlı temizleyen lotus gibi teknoloji de insanın sebep olduğu, dünyanın ömrünü kısaltan tüm problemleri çözerek dünyayı kurtaracak”” diyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@