banner174

banner170

banner171

banner157

Sistem Global: “Yeşil Dönüşüm Gerçekleştirmek İsteyen Şirketlerin, Devlet Desteklerinden Yararlanmasını Sağlıyoruz”

Sistem Global, şirketlerin, yeşil dönüşüm süreçlerini hızlandırmaya yönelik devlet destekli projelerden ve teşviklerden etkin şekilde yararlanmasını sağlıyor.

Ekonomi 26.04.2024, 15:00 26.04.2024, 14:10 Melike Kaya Bayram
192
Sistem Global: “Yeşil Dönüşüm Gerçekleştirmek İsteyen Şirketlerin, Devlet Desteklerinden Yararlanmasını Sağlıyoruz”

Yeşil dönüşüm gerçekleştirmek isteyen şirketlerin, bu alanda kullanabilecekleri finansman kaynaklarına erişimini kolaylaştıran Sistem Global, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi, TÜBİTAK ve KOSGEB iş birliği ile yürütülen fonlar ve TÜBİTAK’ın TEYDEB, 1832-Sanayide Yeşil Dönüşüm ve 1833-SAYEM Yeşil Dönüşüm Programları gibi, Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanında ilerlemesini destekleyen projelerden yararlanmak isteyen şirketlere danışmanlık hizmetleri sunuyor. Özellikle çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesine ve uygulanmasına yönelik Ar-Ge çalışmalarını teşvik eden bu projelerin başında, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonuyla yürütülen, Dünya Bankası’nın desteğiyle finanse edilen ve 450 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olan Türkiye Yeşil Sanayi Projesi yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sistem Global Ar-Ge Destekleri Başkan Yardımcısı Emre Sönmez, “Dünya çapında sürdürülebilirlik ve yeşil sanayi giderek artan bir öneme sahip. Bu bağlamda, Türkiye’nin yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik çabaları oldukça önemli. Özellikle, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda ve Dünya Bankası finansmanı ile desteklenen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi, bu yöndeki çabaların çarpıcı bir örneği. Proje, 450 milyon dolarlık finansmanıyla Türkiye’nin yeşil dönüşüm amaçlarına büyük bir destek sağlıyor. TÜBİTAK ve KOSGEB gibi önde gelen kuruluşlar, bu kaynakları kullanarak sanayinin yeşil dönüşümünü destekliyor ve sürdürülebilirlik odaklı Ar-Ge çalışmalarını teşvik ediyor. Özellikle, TÜBİTAK’ın TEYDEB programı, yeşil dönüşüm alanında gerçekleştirilen Ar-Ge projelerine önemli bir finansal destek sağlıyor. Bu program sayesinde, sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar, çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasını hedefleyen projelerini hayata geçirebiliyor. Ayrıca, projenin sonunda alınan finansman desteğinin bir kısmının hibe olarak dönüşmesi, işletmelerin yeşil dönüşüm sürecindeki maliyetlerini azaltmalarına yardımcı oluyor” dedi.

“Yüzde 75 üzeri bir başarı oranıyla profesyonel hibe yönetimi sunuyoruz.”

TÜBİTAK’ın 1832-Sanayide Yeşil Dönüşüm ve 1833-SAYEM Yeşil Dönüşüm programları kapsamında sağlanan finansman destekleriyle ilgili bilgi veren Sönmez, “Bu programlar, önceden yürütülen ve Ar-Ge faaliyetlerinin devamı niteliğinde olan projelere, THS 5-9 aralığını kapsayan prototip geliştirme ya da iyileştirme, validasyon, sertifikasyon testleri, yerinde uygulama, ölçeklendirme, demonstrasyon ve saha denemeleri gibi çalışmaları kapsıyor. Sistem Global olarak, 28 yıllık deneyimimizle, Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilir bir geleceğine katkıda bulunma hedefimiz doğrultusunda, işletmelerin bu programlar arasında kendilerine en uygun hibe programlarını seçmelerine yardımcı oluyoruz. Profesyonel hibe yönetimi hizmetlerimizde yüzde 75 üzeri bir başarı oranına sahibiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@