banner24

banner72

banner171

banner31

Sistem Global’in Yurt Dışı Açılımındaki Yeni Durakları Hollanda Ve Birleşik Arap Emirlikleri Oldu

Sistem Global, İngiltere, Almanya, Singapur ve Belçika’dan sonra büyümesini sürdürerek Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne açıldı.

Ekonomi 23.10.2023, 13:30 Melike Kaya Bayram
14
Sistem Global’in Yurt Dışı Açılımındaki Yeni Durakları Hollanda Ve Birleşik Arap Emirlikleri Oldu

Şirketlere Vergi, Hukuk, Globalleşme, Ar-Ge ve Patent alanlarında büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri sunan Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu. Sistem Global müşterilerinin, Avrupa ve Körfez ülkelerindeki ticaret fırsatlarına erişimini kolaylaştırmak amacıyla Amsterdam’da ve Dubai’de ofis açtığını duyuran şirket, bu yeni merkezleri sayesinde, müşterilerine sunduğu globalleşme, yeni pazarlara giriş, ihracat geliştirme ve büyüme hizmetlerinin kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Hollanda’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet göstermek isteyen her ölçekten şirket için pazara giriş stratejilerinin belirlenmesi, şirket kuruluşu, uçtan uca lokalleşme hizmetleri, Hollanda ve Dubai başta olmak üzere Avrupa ve BAE pazarlarında iş geliştirme hizmetleri sunan Sistem Global, bu alanlardaki çalışmalarıyla aynı zamanda Türkiye ile Hollanda ve Dubai pazarları arasındaki ikili ticaretin artırılması ve ihracatın geliştirilmesi için önemli bir misyon üstleniyor.

“Küresel markalarla rekabette kararlıyız”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sistem Global Vergi ve Finansal Yönetim Danışmanlığı Başkanı ve Ortağı Ülkü Şengül, “Sistem Global olarak kurulduğumuz günden beri, başta KOBİ’ler olmak üzere katma değerli üretim hedefleyen her ölçekten şirkete sunduğumuz büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri ile Türkiye genelinde en yaygın danışmanlık şirketi olmayı ve bu başarıyı globale taşımayı hedefledik. Bu amaca erişirken asıl değerin paydaşlarımızla birlikte büyümekten geçtiğine inandık. Bugüne dek 10 binden fazla şirketin yanında olduk. Bu şirketlerin arasında mikro işletmeler, start up girişimleri, KOBİ’ler, OBİ’ler, büyük ölçekli kurumsal yapılar, 20 yıldan fazla süredir bizimle çalışan ve halka arz süreçlerinde dahi yanında oluğumuz birçok müşterimiz var. Kısacası, 27 sene önce Türkiye’de doğan Sistem Global markasının, profesyonel hizmetler ve yönetim danışmanlığı sektörünün dünyaca ünlü küresel markalarıyla rekabet eden uluslararası bir marka değerine erişmesi için yıllar önce ilk yurt dışı ofisimizi Brüksel’de açtığımız zamanki kararlılığımız bugün güçlenerek devam ediyor. Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yeni merkezlerimiz, bu alandaki yatırımlarımızın önemli bir aşaması. Hem Türkiye’deki müşterilerimizin globalleşme süreçleri için hem de Türkiye pazarının uluslararası firmalara sunduğu fırsatları dünyaya daha iyi anlatmak için kritik önem arz eden bu merkezlerde, deneyimli uzman kadromuz ve yenilikçi yaklaşımımızla Türkiye adına katma değer üretmek amacıyla var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“20’den fazla sektörde ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz”

Sistem Global’in şirketlere sunduğu ihracat ve globalleşme hizmetleri hakkında bilgi veren Şengül, “Londra, Berlin, Singapur, Brüksel, Amsterdam ve Dubai ofislerimiz ile bu bölgelerdeki pazarlarda faaliyet yürütmenin yanı sıra ofisimizin bulunmadığı ülkelerdeki partnerliklerimizle de 3 kıtada 20’ye yakın ülkede aktif hizmet veriyoruz. İnşaat ve yapı malzemeleri, kimyevi ürünler, iç ve dış dekorasyon malzemeleri ve tekstil başta olmak üzere 20’den fazla sektörde ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz. İhracatla büyümek isteyen şirketler için 27 yıllık know-how birikimimiz ile tasarladığımız uçtan uca hizmetlerimizle paydaşlarımızın güvenilir bir yol arkadaşı oluyoruz. Yalnızca son 2 yılda, çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere 60’ın üzerinde şirketin yurt dışı şirket kuruluşunu gerçekleştirerek uluslararası arenaya adım atmasını sağladık. Yine 2021’den bu yana, aralarında start-up ve scale-up’ların, KOBİ’lerin ve büyük Türk markalarının bulunduğu 100’ün üzerinde firmanın globalde var oluşuna destek olduk. Tüm çalışmalarımızda uzun vadeli sürdürülebilir büyümenin gerektirdiği sağlıklı bir süreç yönetimi sağlamanın yanı sıra sonuç odaklı ilerliyoruz. Örneğin yeni bir pazara giriş yapan firmaların ortalama olarak, ilk 6 ayda ilk siparişlerini almalarını sağlıyoruz” dedi.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@