banner24

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Alarko Carrier’a Carrier Globalden Üst Düzey Ziyaret

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Alarko Carrier’ın Gebze’deki fabrikası, Carrier Global’in üst düzey yöneticilerini ağırladı.

Endüstri Güncel 02.05.2023, 10:30 02.05.2023, 09:43 Melike Kaya Bayram
30
Alarko Carrier’a Carrier Globalden Üst Düzey Ziyaret

Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Carrier Global ziyaretçileri, fabrikadaki üretim alanları ve laboratuvarların yanı sıra Alarko Carrier’ın Ar-Ge projeleri hakkında bilgilendirildi.

Teknoloji ekosistemi yakından tanıtıldı

Carrier heyetine bilgi veren Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan, “Carrier yetkilileri, Türkiye’deki teknoloji endüstrisinin zorluklarını ve fırsatlarını incelemek üzere yerel teknoloji girişimleri, çeşitli teknokent yetkilileri, eğitim kurumları ve girişimciler ile bir araya gelerek ülkemizdeki teknoloji ekosistemini yakından tanımak amacıyla bizleri ziyaret etti. 1998 yılından bu yana ortağı olduğumuz Carrier’ın gerek yürüttüğümüz vizyoner Ar-Ge projeleri gerekse iklimlendirme sektörümüzümühendislik bakımından potansiyel olarak görmeleri memnuniyet verici”dedi.

Ziyaretlerinin ikinci gününde Carrier ekibi, Alarko Holding’in üst düzey yetkilileri ile bir araya gelerek üretim ve AR-GE süreçleri hakkında bilgi edindi. Ardından,potansiyel bir Ar-Ge yatırımı için İstanbul’un yetenek, üniversite, endüstriyel park ekosistemini değerlendirmek üzere İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti. Enerji yönetimi alanında muhtemel iş birliklerinin değerlendirildiği ziyarette, ÇEKİRDEK ve MAGNET birimleri gezilerek buradaki start up çalışmaları hakkında detaylı bilgi alındı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@