banner174

banner72

banner171

banner157

Almanlardan Türk Şirkete Övgü

Global Ports Holding‘in Almanya’daki Bremerhaven Kruvaziyer Limanı’nı portföyüne katması nedeniyle, ülkedeki yetkili otoriteler basın toplantısı düzenledi.

Endüstri Güncel 02.10.2023, 15:45 Melike Kaya Bayram
12
Almanlardan Türk Şirkete Övgü

Global Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding, 2025 yılı itibariyle Bremerhaven’daki Columbus Cruise Terminali’nin yeni işletmecisi olacak. Yeni anlaşma ile ilgili ülkedeki yetkili otoritelerin Almanya’da düzenlediği basın toplantısına Almanya Ekonomi, Limanlar ve Dönüşümden Sorumlu Senatör Kristina Vogt, Bremerhaven Belediye Başkanı Melf Grantz ve Global Ports Holding temsilcileri katıldı.

Basın toplantısında konuşan Senatör Kristina Vogt, Global Ports Holding ile yapılan anlaşmanın kruvaziyer terminali için yeni bir başlangıç olduğunu belirtti. Columbus Terminali için 80 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdiklerini anlatan Senatör Vogt, “Bu yatırım çalışmalarında sona geldik. Aynı zamanda, limanın merkez binası için de planlarımız bulunuyor. 2025 yılına kadar rıhtım kıyısında da elektrik olacak. Şimdi yeni bir başlangıç noktasındayız. Global Ports Holding gibi farklı lokasyonlarda profesyonelliğini ve verimliliğini kanıtlamış bir ortak bulduk" dedi.

‘Yeni başarı hikayeleri yazmayı sürdüreceğiz’

Columbus terminalinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten Bremerhaven Belediye Başkanı Melf Grantz da, “ABD'ye yapılan düzenli gemi seferleri yıllarca buradan yapıldı. Bremerhaven kruvaziyer limanı olarak 2022'de 230 bin yolcu ağırladık. Bu yıl için bu rakamın 270 bini geçmesini bekliyoruz. Yeni ortağımız Global Ports Holding ile yeni başarı öyküleri yazmayı sürdüreceğiz. Bremerhaven için şunu söyleyebilirim: Birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

‘Bremerhaven’ın profilini yükselteceğiz’

Toplantıda konuşan Global Ports Holding İşletme Direktörü Stephen Xuereb, global bir şirket olmalarına rağmen yerel pazarın dinamiklerine göre hareket ettiklerini belirtti. Kruvaziyer terminalinin şehrin denizcilik ruhuna sıkı sıkıya bağlı olduğunu bildiklerini ve buna göre hareket edeceklerini kaydeden Xuereb, şöyle devam etti: “Yalnızca kruvaziyer gemileri ve yolcuları için değil, şehir ve yerel kamuoyu için iyi bir ortak olmaya çalışacağız. Herkes memnun olduğunda ancak başarılı oluruz. Bremerhaven kruvaziyer limanının operasyonel verimliliğini ve güvenliğini sağlamaya kararlıyız ve kendimize güveniyoruz. Kruvaziyer limanı operasyonlarındaki uzun yıllara dayanan deneyimimiz, kruvaziyer sektörüyle olan güçlü ilişkilerimiz ve küresel pazarlama çabalarımızla Bremerhaven'ın kruvaziyer destinasyonu olarak profilini yükselteceğiz.”

‘Kuzey Avrupa stratejimiz için önemli bir adım’

Global Ports Holding Mali İşler Direktörü Jan Fomferra ise, “Elbette her liman farklıdır ve çalışmalarımızı yerel koşullara uyarlıyoruz. Bunu yapmak için küresel uygulama standartlarımızı temel alıyoruz. Bu da bize Bremerhaven kruvaziyer limanını modern endüstrinin taleplerine uyarlamak için gereken ekipman ve altyapı hakkında bilgi ve tecrübe sağlıyor. Bremerhaven Kruvaziyer Limanı’nın portföyümüze eklenmesi, Kuzey Avrupa kruvaziyer pazarına yönelik stratejik genişleme planımız açısından önemli bir adım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@