banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Çok Sayıda Uygulamada Çok Yönlü Ve Yüksek Kaliteli Kesme Performansı

FANUC, ROBOCUT elektrikli CNC tel erozyon makinesiyle üretim proseslerinde yüksek kesim hızı, güvenilirlik, yüzey bitirme ve boyutsal hassasiyet fırsatı veriyor.

Endüstri Güncel 26.07.2023, 09:30 31.07.2023, 15:35 Melike Kaya Bayram
21
Çok Sayıda Uygulamada Çok Yönlü Ve Yüksek Kaliteli Kesme Performansı

Tüm ürün gamında uygulanabilir sürekli iyileştirmeler yapmayı sürdüren Japon otomasyon devi FANUC, ROBOCUT α-CiC serisi elektrikli CNC tel erozyon makinelerinde *(EDM) üst düzey kesim hızı, maksimum güvenilirlik, yüzey bitirme ve boyutsal hassasiyet özelliklerini buluşturuyor. İhtiyaçlar dahilinde FANUC tecrübesiyle geliştirilen ROBOCUT serisinde yenilenmiş mekanik yapı, çalışan yüzeyin tamamında hatve hata telafisi, konik kesim ayarlamasında sadeleştirme ve sertleştirilmiş tezgah standart olarak bulunuyor. Serinin AWF3 teknolojisi, suya daldırılmayan koşullarda sadece 10 saniyede hızlı, güvenilir otomatik tel takma sağlıyor. Makine konfigürasyonuna bağlı olarak daldırma koşullarında ise 500 mm’ye kadar otomatik tel takmaya izin veriyor.

ROBOCUT-LINKi sayesinde 32 makine birbiriyle etkileşim içerisinde oluyor

 

Kolay otomasyon için tasarlanan ROBOCUT’ta bulunan ileri teknolojili FANUC iH Pro kullanıcı arayüzünün kesim işlemini daha hassas ve verimli hale getirdiğini ifade eden FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “ROBOCUT serimizde yer alan 15” çok dokunuşlu geniş ekran LCD ve iyileştirilmiş kullanıcı arayüzü, EDM işlemlerine yeni başlayan kişiler için bile kolaylık sağlıyor. Bu da montaj ve bakım işlemlerinin kalitesini de doğrudan etkiliyor. ROBOCUT’ın montaj operasyonu iki saatten daha kısa sürerken, örneğin besleme silindirleri bakımı ise sadece beş dakikada tamamlanabiliyor. Standart olarak sunduğumuz ROBOCUT-LINKi yazılımı ise üretim ve kalite bilgilerinin yönetimi noktasında yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılarımız operasyonları izleyebiliyor, elektronik posta uyarıları alabiliyor, sarf malzemelerini yönetebiliyor ve program transferi gerçekleştirebiliyor. ROBOCUT-LINKi sayesinde 32 makine birbiriyle etkileşim içerisinde oluyor” dedi.

ROBOCUT ile hızdan ödün vermeden yüksek kesim kalitesi

ROBOCUT makinelerde tel kırılması olmadan daha yüksek kesim hızları elde etmeye yönelik yeni nesil boşaltma teknolojisini sunduklarını belirten Yiğit, diğer avantajlara dair şunları söyledi: “Kullanıcılarımız ROBOCUT’ı kullanırken alternatif olarak hızdan ödün vermeden yüzey bitirmesini iyileştirmeyi tercih edebiliyor. Bunun yanı sıra tasarımı hızlı ve kolay olup tel diş açma için daha fazla alan sunuyor. Seride yer alan AWF teknolojisi de makine konfigürasyonuna bağlı olarak batık şartlarda 500 mm’ye kadar otomatik tel beslemeye imkân tanıyor. FANUC iH Pro sayesinde kullanıcının arızadan önce yaklaşan sorunları fark etmesini sağlıyor, hatta arıza süresini en aza indirmek için kurum içinde düzeltmenin nasıl yapılabileceğini gösteren bir video veya görüntü almasını mümkün kılıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@