banner24

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Erciyas Holding, Uluslararası Hyperloop Konferansı’nda Öncü Rolünü Sundu

Türkiye’nin önemli yatırım gruplarından Erciyas Holding, Güney Kore’nin Busan şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Hyperloop Konferansı’na katıldı.

Endüstri Güncel 19.06.2023, 11:15 Melike Kaya Bayram
11
Erciyas Holding, Uluslararası Hyperloop Konferansı’nda Öncü Rolünü Sundu

Türkiye’nin önemli yatırım gruplarından Erciyas Holding’in sponsor ve partner olarak katıldığı yüksek hızlı ulaşım alanındaki ilk uluslararası etkinlik olan Uluslararası Hyperloop Konferansı 14-17 Haziran 2023 tarihleri arasında Güney Kore’nin Busan şehrinde gerçekleştirildi.

Hyperloop şirketleri, start-up’lar, tedarikçiler ve yatırımcılar başta olmak üzere Hyperloop ekosisteminin tüm kilit oyuncularının iş, siyaset ve bilim dünyasından birçok konuşmacının söz aldığı organizasyonda, farklı uzmanlık alanlarına göre düzenlenen master class eğitimler de verildi.

Erciyas Holding Hyperloop Lideri Mehmet Örgen’in ana oturumda konuşma yaptığı konferansta Örgen, müşterek yatırım ortağı Çimtaş ile birlikte iki aşamalı icra edilen “Büyük Çaplı Hyperloop Tube’ları Seri Üretimi” üzerine teknik detaylı bir sunum da gerçekleştirdi.

“Büyük çaplı Hyperloop boruları seri üretimi projelerinde bölgede lider rol üstleniyoruz”

Mehmet Örgen, konferansta yaptığı konuşmada “Hyperloop şirketleri ve organizasyonlarıyla güçlü ilişkilerimiz bulunuyor. Erciyas Holding’in ana iş kolları olan çelik boru, demiryolları, enerji ve mobilite, Hyperloop konseptinin bileşenlerini oluşturuyor. Büyük çaplı Hyperloop boruları seri üretimi projelerinde öncü rol üstleniyoruz. Özellikle bu yıl ikincisini düzenlenen ve alt yapısını bizim ürettiğimiz Hyperloop Geliştirme Yarışması, ekosisteme önemli bir katkı sağlıyor” dedi.

Erciyas Holding’le birlikte konferansın partnerleri arasında Hyperloop Transportation Technologies, Hardt Hyperloop, Zeleros Hyperloop, Posco Steel, Tata Steel, AHK Korea, Raillog Korea, Europe’s Rail, EIT InnoTechnology ve Messe Frankfurt da yer aldı.

“5’inci Mod” olarak nitelendirilen Hyperloop konseptinde Erciyas imzası

İlk defa Elon Musk tarafından küresel gündeme taşınan ve dünyada ilk kez seri üretim çelik boruların uzay teknolojisinde kullanıldığı Hyperloop konsepti, temelde çelik tüpler içerisinde sürtünmesiz bir ortamda 1.200 kilometrelik hıza ulaşabilen yük ve yolcu taşımacılığını öngörüyor. Erciyas Holding, grup şirketleri Erciyas Çelik Boru ile projeye 2017’de dahil oldu. HyperloopTT şirketiyle iş birliği içinde müşterek Ar-Ge çalışmalarını yapan Erciyas Holding, proje kapsamında konsepte uygun Hyperloop borularını tasarlıyor. 2022’nin başında ise projedeki etkinliğini bir adım daha ileriye taşıyan şirket, dünyada bir ilk olarak 5 kilometrelik gerçek boyutlu bir Hyperloop hattı olacak prototip projesinin yatırımcısı ve tedarikçisi anlaşması imzaladı. Hyperloop konsepti; kara, deniz, hava ve demiryolundan sonra “5’inci Mod” yeni nesil ulaşım olarak adlandırılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@