banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

Türk Mermerini Dünyaya Tanıtan Şirket: Marble Systems

Tureks Turunç Madencilik, Afyon’da başlayan hikayesini, bugün geniş ihracat yelpazesi ve Amerika’daki şirketiyle, tüm dünyaya duyurmayı başardı.

Türk Mermerini Dünyaya Tanıtan Şirket: Marble Systems

Marble Systems markasıyla, Tureks Turunç Madencilik yapısı altında, mermer, doğal taş pazarlama ve ihracat alanında 39 yıldır en iyi teknolojilerle sektöre öncülük yapmaya devam ediliyor. Firma; mermer, doğal taş,traverten, oniks ve benzeri ürün seçeneği sunan, bu ürünleri levha, fayans, mozaik, dekoratif ve proje ölçülerinde üreten lider doğal taş şirketlerinden biri. Her yıl cirosunun yüzde 5 oranını Ar-Ge çalışmalarına aktaran firma, güçlü tasarım ekibinin özgün çalışmalarıyla, mermerin en ufak parçasının dahi kullanıldığı geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

2022 Yılında 63 Milyon USD Ciro

Marble Systems markasıyla, Tureks Turunç Madencilik; 30’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla, 2022 yılında yaklaşıkkonsolide 63Milyon USDtutarında ciro elde etti. 2022 yılı satışlarında dolar bazında yüzde 10’luk bir artış yaşayan firma, yıl içinde birçok önemli projeye de imza attı. Yurt içi ve yurt dışında showroom ve depolarıyla geniş bir satış ağıyla dünyanın bütün noktalarına hizmet sunan şirketin 2023 yılı için öngördüğü satış rakamı ise; 76,5 Milyon USD.

Marble Systems, mermer ve doğal taş ocakçılığına yapılan yatırımla bugün 10 adet maden ocağında çıkarma ruhsatıyla 35bin metreküp üretim hacmine sahip.1 milyon metrekarenin üzerindeki satış ve üretim hacmiyle 900’den fazla doğal taş fabrikalarında dönüştürülerek iç ve dış mekanlarda kullanılıyor.Dünyadaki traverten trendini yaratan marka, traverteni iç mekân kullanımına da katarak patentine sahip olduğu farklı yüzey işlemleriyle mermer, traverten gibi doğal kaynakları daha geniş kullanım alanlarına ulaştırdı.

Türkiye’den Amerika’ya uzanan başarı

1982 yılında, “doğal taş ve mermerlerin ülkemiz için büyük bir değer olduğu ve değerinin fark edilmediği” fikrinden yola çıkan İsmail Ünal Turunç’un geniş vizyonuyla, evlerin ve hatta büyük projelerin başrolünde yer alan mermer, Marble Systems ile tüm dünyada hak ettiği yeri buldu. Sadece kısıtlı kullanım alanlarıyla anılan mermerin değerli bir konuma gelmesinde emeği geçenlerden biri olan Marble Systems ve Tureks Turunç Madencilik Onursal Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ünal Turunç,“Mermerin Amerika’da sadece lüks inşaatlarda kullanıldığı, satın almalarının da İtalya’dan yapıldığı 1982-83 yıllarında, Türkiye’deki ocaklardan çıkan blokları İtalya’ya sevk ederek orada fason olarak işleterek Amerika’ya ihraç etmesiyle başladı her şey. Bu cesur karar sonrasında, Türkiye’ye ait bu malzeme, istenen normlarda kendi topraklarında işlenerek ihracına uzanan bir başarıya döndü. Bugün Amerika’da 1000’e yakın bayimiz, 7 adet kendimize ait depomuz ve 12 showroomumuz bulunmakta. Doğduğumuz il Afyon ve bölge bazında ihracat rakamlarına bakıldığında son 20 yılda hep ilk 5’te yer alıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@