banner143

banner72

banner171

banner26

TürkTraktör’den Üretim ve İhracat Rekoru

Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör, 2023 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Endüstri Güncel 27.04.2023, 11:45 Melike Kaya Bayram
18
TürkTraktör’den Üretim ve İhracat Rekoru

Başarılarla geçen 2022 yılının ardından 2023 yılına da rekorlarla başlamanın gururunuyaşadıklarını belirten TürkTraktör Şirket Lideri Aykut Özüner, “Çiftçilerimizin ilk tercihiolmaya devam ettiğimiz yılın ilk çeyreğinde de Türkiye traktör pazarındaki liderliğimizi aralıksız 17’nci yıla taşıyoruz. Üretim, ihracat ve toplam satışlarda elde ettiğimiz en iyi ilk çeyrek sonuçlarıyla rekorlarımıza yenilerini eklemiş olduk. ‘Bugün attığımız her adımda geleceğe etkimiz var’ diyerek ortaya koyduğumuz sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda, ürettiğimiz traktör ve iş makineleri iletarımı ve şehirleri geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz.‘Geleceğe Etki’ adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz ile etki alanımızı tüm ekosistemimize yaymayı hedefliyoruz. Bu çerçevede Gelecek için Etkili Liderlik, İnovasyon Gücü ve Geleceğin Yetkinlikleri, Sorumlu Operasyonlar ve Ürünler, son olarak da Geleceğin Tarımı olmak üzere odaklandığımız dört alan ile ilgili 2030 yılı hedeflerimizi Nisan ayında paylaştık.Bu dönüşüme öncülük eden ve elde edilen başarılarda büyük pay sahibi TürkTraktör çalışanlarına ve ürünlerimizi tercih eden paydaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

TürkTraktör, 2023 yılının 1. çeyrek finansal sonuçlarına göre Ocak-Mart döneminde toplam 13 bin 625 adet traktör üretimi gerçekleştirdi. İlk üç ayda TürkTraktör, iç pazara 9 bin 154 adetlik traktör satışı gerçekleştirirken, 5 bin 58 adet traktörü de yurtdışı pazarlara ihraç etti.

New Holland Pazarda İlk Sırada

TÜİK verilerine göre TürkTraktör’ün New Holland markası pazardaki yüzde 38.6’lık payıyla liderliğini sürdürürken, TürkTraktör’ün premium markası Case IH ise yüzde 8.4’lik pay oranıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@