banner24

banner72

banner171

banner157

Maxxen 20 Milyon Dolarlık Teşvik Belgesi Aldı

Maxxen’in Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na enerji depolama sistemleri üretim tesisi projesi için yaptığı teşvik başvurusu olumlu sonuçlandı.

Enerji 23.11.2023, 13:15 Melike Kaya Bayram
400
Maxxen 20 Milyon Dolarlık Teşvik Belgesi Aldı

Enerji depolama teknolojileri alanında, enerjiyi daha sürdürülebilir ve verimli bir şekilde kullanmak için çözümler sunmayı hedefleyen Maxxen, aldığı yatırım teşvik belgesi ile büyümesini sürdürüyor. 20 milyon dolar yatırım teşviği alanfirma, batarya bazlı enerji depolama sistemleri üretimi yatırımı için 5. Bölge kapsamında sunulan desteklerden yararlanacak. Maxxen, Enerji Depolama sistemi üretim tesisini 2024’te faaliyete geçirmeyi hedefliyor.

10 bin metrekare alana kurulacak

Kontek Enerji, “Enerjinin X Faktörü: Maxxen” mottosu ve markası ile hayata geçireceği yatırımıyla enerji sektöründeki birikim ve deneyimini enerji depolama alanına da aktararak yenilenebilir enerji alanında yeni bir dönem başlatacak. Aydın/Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 10 bin metrekare alana kurulacak enerji depolama sistemleri üretim fabrikasıyla; bu alanda kaliteli, yenilikçi, güvenilir ve verimli çözümler sunacak.

2024 yılının üçüncü çeyreğine kadar tamamlanması beklenen ve yıllık hedeflenen üretim kapasitesinin 3 GWh olduğu üretim tesisi, faaliyete geçtiğinde şirket istihdamının yaklaşık yüzde 100 oranında artması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@