banner174

banner170

banner171

banner157

Vat Enerji Avrupa Birliği Projesi Başlıyor

Proje kapsamında şirketler için enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik yeşil yakalı personeller yetiştirilecek ve şirketler de istihdam edilecektir.

Enerji 23.10.2023, 10:45 Melike Kaya Bayram
19
Vat Enerji Avrupa Birliği Projesi Başlıyor

Avrupa Komisyonu’nun sürdürülebilirlik yetkinliği çerçevesinde #greencomp’un yeşil ve dijital gençlik çalışmaları metodolojisini oluşturmak, iyi uygulamaların paylaşılması ve farkındalığın arttırılması çalışmaları kapsamında VAT ENERJİ Türkiye’nin ilk enerji verimliliği yeşil yakalı istihdam projesini paydaşları ile birlikte hayata geçirecek.

YEŞİL YAKALI PERSONEL İSTİHDAM EDİLECEK

Proje kapsamında şirketler için enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik yeşil yakalı personeller yetiştirilecek ve şirketler de istihdam edilecektir. Avrupa Birliği #YeşilMutabakat ı kapsamında KOBİ’lerin ve endüstriyel tesislerin ihtiyacı olacak yeşil yakalı sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği uzmanları Türkiye’de ilk defa bu eğitimi alacak ve Avrupa Birliği ülkelerinde örnek projeleri ziyaret edeceklerdir. Bu ilk proje kapsamında Türkiye’de yeşil yakalı personel sayısının artması, dünyaya hizmet sunacak genç ve dinamik mühendislerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ ALANINDA BİR İLK

Gelişen enerji verimliliği sektörü, yetkin ve kalifiye insan gücüne ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda ilgili üniversitelerden mezun olan gençlerin geleceğin enerji başlıklarında teknik altyapılarını güçlendirmeleri ve ihtiyaç olan firmalarda görev almaları önemli. VAT ENERJİ’nin geliştirdiği ve enerji sektöründe bir ilk olan AB projesi sayesinde sektörde yaşanan kalifiye eleman sorununun çözümüne katkı sağlanması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@