banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

İş Bankası Global İklim Liderleri Arasında

Türkiye İş Bankası, CDP çerçevesinde yaptığı 2023 yılı İklim Değişikliği Programı Raporlaması ile “A” skoru alarak Global Liderler arasında yerini aldı.

Finans 09.02.2024, 17:00 Melike Kaya Bayram
236
İş Bankası Global İklim Liderleri Arasında

İklim değişikliği ile mücadelenin yanı sıra düşük karbonlu ekonomiye geçişi hızlandırmak üzere sürdürülebilirliği en üst düzeyde ve stratejik öncelikler arasında ele alarak bu yaklaşımını somut çıktılara dönüştüren İş Bankası, Karbon Saydamlık Projesi’nin (Carbon Disclosure Project – CDP) 2023 yılı İklim Değişikliği Programı’nda global seviyede A listesinde yerini aldı.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Sürdürülebilirlik Lideri İzlem Erdem, konuya ilişkin değerlendirmesinde “İklim değişikliği ile mücadele konusundaki yaklaşımımızı ve faaliyetlerimizi ortaya koyan global liderlik statüsünü bu alanda uzun süredir yapmakta olduğumuz çalışmaların bir yansıması olarak değerlendiriyoruz ” dedi.

2019’dan bu yana CDP İklim Değişikliği programına dahil olan İş Bankası’nın 2021 yılından itibaren su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı konusunda şeffaf bir şekilde bilgi verilmesini sağlayan CDP Su Güvenliği Programına da katıldığını belirten İzlem Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İklim Programı kapsamındaki skorumuzu en üst seviye olan ve Global Liderlik olarak ifade edilen “A”, Su Güvenliği Programı kapsamında ise “A-” Liderlik seviyesine taşımış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İklim değişikliği ile mücadele konusundaki çalışmalarımız, Net Sıfır Bankacılık Birliği taahhütlerimiz paralelinde enerji üretimi, çimento ve demir çelik sektörlerinde 2023 yılında belirlediğimiz emisyon azaltım hedeflerimiz ile daha da ivmelendi. CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında lider olmamız, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı ve attığımız adımları teyit eder nitelikte.  Kuruluşumuzun 100. yıl dönümünü kutladığımız bu yıl içerisinde kuruluş ilkelerimizden aldığımız ilhamla yeni aksiyonlar almaya ve her zaman çıtayı yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@