banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

BSH Türkiye, Makers of Tomorrow Projesi ile Kız Çocuklarının Hayatına Değer Katıyor

BSH Türkiye, eğitimin temel değerlerine ve teknoloji okuryazarlığına verdiği önemi, geliştirdiği yerel projelerle duyurmaya devam ediyor.

Güncel 11.10.2022, 11:00 Melike Kaya Bayram
116
BSH Türkiye, Makers of Tomorrow Projesi ile Kız Çocuklarının Hayatına Değer Katıyor

BSH Türkiye, gençlerin yaşamına değer katan projeler geliştirmeyeve yarını güçlendirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, 2017 yılında başlayan ve inovatif olmanın gücünü sürdürülebilir bir anlayışla birleştirmeyi hedefleyen Makers of Tomorrow (Geleceği Kodlayanlar) projesi, katılımcı tüm çocukların hayallerine ulaşmasında köprü görevi görüyor.

Geleceği Kodlayanlar projesi kapsamında Çerkezköy’de kurulan BSH MakersLab kodlama laboratuvarı ile ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri elektronik, robotik, 3D gibi alanlarda eğitim alırken, makers of tomorrow.online platformu ile de tüm Türkiye’deki gençlere erişilebilir kodlama eğitimleri gerçekleştiriliyor.

1.953’ü kız öğrenci olmak üzere 4.263 öğrenci kodlama eğitimi aldı

BSH’nin Kodluyoruz Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği özellikle kız çocuklarının katılımı teşvik edilen Makers of Tomorrow projesi kapsamında pandemi döneminin başlangıcına kadar yüz yüze olan atölyelerle birlikte 1.953’ü kız öğrenciler olmak üzere toplam 4.263 öğrenciye ulaşıldı.

BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü ve Sürdürülebilirlik Lideri Burçin Girit, “Daha iyi bir geleceği, sağlam temeller üzerinde inşa etmek için çalışıyoruz. Daha iyi ve sürdürülebilir bir yarının ise kız çocuklarının eğitimiyle doğrudan ilgili olduğunu biliyoruz. BSH Türkiye olarak üstlendiğimiz sorumlulukla geliştirdiğimiz projelerde çok sayıda çocuğun ve gencin hayatına değer katıyoruz. Bu bilinçle faaliyete geçirdiğimiz Makers of Tomorrow projesi (Geleceği Kodlayanlar) bizim için büyük önem taşıyor. 2017 yılından bu yana sürdürdüğümüz projede kız öğrencilerin sayısı giderek artarken toplam öğrenci sayısı ise 4.263’e ulaştı. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarken bunu bilmek ve dahası için çalışmak tüm BSH ailesi için büyük bir mutluluk.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@