banner24

banner170

banner171

banner31

Efor Çay Feed The Future Ödülü’nün Sahibi Oldu

Türkiye’nin ilk beş çay markasından biri Efor Çay, Güvenilir Ürün Platformu tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’nde yer aldı.

Güncel 18.10.2023, 11:15 Melike Kaya Bayram
71
Efor Çay Feed The Future Ödülü’nün Sahibi Oldu

Açılışını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, İstanbul Valisi Davut Gül ve TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un yaptığı, 12 ülkeden gıda sektörüne yön veren isimlerin buluştuğu Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi, 16 Ekim’de Crowne Plaza İstanbul Florya’da gerçekleşti. Bu yıl “el ele” temasıyla düzenlenen zirve, deprem bölgesinden 300’e yakın yerel üretici ve kooperatif temsilcilerini de ağırladı. 

Türkiye’nin prestijli ekonomi ve iş dergileri Capital 500 ve Fortune 500 listelerine girerek, Türkiye’nin en iyi 500 şirketi arasında yer alan Efor Çay’ın Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ndeki standı yoğun ilgi gördü. Kaliteli çaylarını ziyaretçilerle buluşturan Efor Çay, dökme çay, poşet çay, bitki, meyve ve form çaylarıyla katılımcıların beğenisini topladı.

Zirve kapsamında gerçekleştirilen ve gıda sektörünün farkındalık yaratılmak istenilen konularına dikkat çeken Feed The Future Ödül Töreni’nde Efor Çay, “Efor Siyah Dökme Çay Platinum” ve “Efor Narlı Meyve Çayı” ürünleri ile iki ödüle layık görüldü.

Efor Çay Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, “Efor Çay ürünlerimizle bugün Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’nde olmaktan ve Feed The Future Ödülü’ne layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Bu kıymetli ödüller bize ülkemiz ve geleceğimiz için doğru adımlar attığımızı kanıtlıyor” dedi.  

Efor Holding çatısı altındaki her marka gibi Efor Çay olarak da, kendi kendine yetebilen Türkiye için çalıştıklarını ifade eden Akkuş, “Türkiye’nin çay ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayan Efor Çay olarak ‘çayda kaliteden ödün vermeme’ ilkesiyle hareket ediyoruz. Üretimden nihai tüketiciye ulaşana kadar en iyi şekilde hizmet vermek, tüketicilerimize yüzde 100 doğal ve yüksek kaliteli çayları sunmak adına süreci titizlikle yürütüyoruz. Tüketicilerimizin talep ve ihtiyaçlarına cevap veren ürünleri üretmek adına Ar-Ge çalışmalarımızın yanı sıra, böyle kıymetli organizasyonları da önemsiyoruz.  Burada bulunan tüm paydaşlar gibi Türkiye’nin verimli topraklarını doğru işlemeyi, Türk markalarını dünyaya açmayı ve Türk ekonomisine katkı sağlamayı amaç ediniyoruz. Her damak zevkine uyan, en kaliteli ve doğal çayları tüketicimize sunmak için gösterdiğimiz çabanın sektör profesyonellerinden oluşan jüri tarafından ödüllendirilmesi bizler için gurur verici. Bu başarının mimarı olan, özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

Depremden etkilenmiş sektör temsilcileriyle bir araya gelmenin, yenilikleri ve geleceği konuşmanın umut tazelediğini belirten Akkuş, “Bugün burada, Türkiye’nin verimli topraklarının kıymetini bilen ve üreten paydaşlarla “el ele” dediğimiz bir atmosferi paylaşıyoruz. Sürdürülebilirliğe dikkat çeken oturumlar ve birlik olma gücümüzü yeniden anımsatarak “el ele” diyebildiğimiz bu kıymetli zirve için Güvenilir Ürün Platformu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@