banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Hammer Jack, İhracatın Payını Yüzde 25’e Çıkarmayı Hedefliyor

Ayakkabı üretimindeki geçmişi ve deneyimi 100 yıla dayanan Hammer Jack, ihracatın cirodaki payını yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor.

Güncel 29.12.2023, 15:15 Melike Kaya Bayram
10
Hammer Jack, İhracatın Payını Yüzde 25’e Çıkarmayı Hedefliyor

İstanbul Hadımköy’deki iki fabrikasında ileri teknolojiyle yüzde 100 yerli üretim yapan ve ürettiği ayakkabılarla her mevsime özel geniş ürün gamı sunan Hammer Jack, Türkiye’nin her noktasına yayılmış geniş mağazacılık ağıyla konforu herkes için ulaşılabilir kılıyor. Temelleri 1925 yılına kadar dayanan markanın geçmişten gelen tecrübeyle geleceğe açılan vizyonu, kullanıcılara her sezon fark yaratan tasarımlı ayakkabılar sunarken yaptığı yatırımlar da sektördeki varlığını daha güçlü kılıyor. Halihazırda 25 ülkeye ihracat yapan Hammer Jack, yakın zamanda yeni mağaza konseptiyle daha yenilikçi bir alışveriş deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Urgan: “Ayakkabıda Avrupa’nın en büyük üretim merkeziyiz”

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) verilerine göre Türkiye’nin ayakkabı sektöründe dünyada altıncı büyük üretim merkezi olduğunu ifade eden Hammer Jack Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Urgan, “Ülke olarak yıllık 550 milyon çift üretim kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük üretim merkezi konumundayız. Sektörümüzde 300 bine yakın istihdam fakat yan sanayiyle birlikte yaklaşık 2 milyonluk bir nüfusa dolaylı ya da doğrudan iş sağlıyoruz. Ülkemiz özellikle üretim kalitesi ve fiyat avantajı konusunda rekabetçi bir pozisyonda bulunuyor. 2022 yılında 1,2 milyar dolarlık ihracat yapan sektör olarak bu yılın sonunda 1,4 milyar dolar seviyesinde tamamlamasını bekliyoruz. Bunun yanı sıra ayakkabı sektörünün ülkemizdeki potansiyeli çok daha yüksek. Bu yüzden birçok global marka Türkiye'ye yatırım yapıyor. Bu da ülkemiz için büyük bir potansiyel yaratıyor. Sektör özelinde de gerekli yatırımları kısa sürede gerçekleştirdiğimiz takdirde yıllık 4-5 milyar dolarlık ihracat seviyelerine ulaşabiliriz” dedi.

İtalya ve Rusya’da mağaza yatırımı yapacak

Hammer Jack’in Hadımköy’de bulunan fabrikasında yıllık 1,5 milyon çift ayakkabı üretimi gerçekleştirdiğine değinen Urgan, yatırımlar doğrultusunda gelecek hedeflere dair şunları paylaştı: “Şu an üretim gerçekleştirdiğimiz iki fabrikamız, toplam depolarla birlikte 20 bin metrekarelik bir alana sahip. Önümüzdeki dönemde kapasite artırmaya yönelik bir projemiz bulunuyor. İstanbul dışında 50 bin metrekarelik bir üretim tesisi projemiz var. Bu projemiz         1-2 yıla yayılacak şekilde hayata geçirerek üretim kapasitemizi özellikle ihracat için daha da yukarı taşıyacağız. Türkiye’de şu an her ne kadar 750 bayi 1250 satış noktamız yer alsa da e-ticarete de çok önem veriyoruz. Nitekim şu an ciromuzun yüzde 10’luk kısmını e-ticaret gelirleri oluşturuyor. Önümüzdeki üç yıl içerisinde bu oranı yüzde 25’e kadar çıkmasını hedefliyoruz. Yanı sıra bu yılın ikinci yarısı için en önemli gündem maddemiz ihracat. Bu doğrultuda ihracatın ciromuz içindeki payını yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca yakın dönemde yeni mağaza konseptiyle de müşterilerimize hizmet vermeye hazırlanıyoruz. Bu doğrultuda ise en az 100 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Yurt dışı operasyonları kısmında ise İtalya ile Rusya Federasyonu’nda dağıtım ve mağaza yatırımı yapacağız.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@