banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Havaş, Letonya’da Yer Hizmetleri Lisansını Yeniledi

TAV Havalimanları’nın iştiraki Havaş, Riga Uluslararası Havalimanı'ndaki yer hizmetleri lisansını yedi yıllığına yeniledi.

Güncel 19.12.2023, 15:15 Melike Kaya Bayram
9
Havaş, Letonya’da Yer Hizmetleri Lisansını Yeniledi

Türkiye'nin köklü yer hizmetleri şirketi Havaş, Letonya'nın başkent havalimanı Riga’da lisansını 2031 yılına kadar uzattı. Baltık bölgesinin en yoğun havalimanı olan Riga’da 2010’dan bu yana hizmet veren Havaş, bu istasyonda birçok havayolu şirketine yer hizmeti sağlıyor.

Havaş Genel Müdürü S. Mete Erna, "Riga Havalimanı'nda 2010’da başladığımız operasyonlarımızı müşteri memnuniyetini odağa alarak genişlettik ve başarıyla sürdürdük. Letonya Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı ihale sonucunda şirketimize üçüncü kez yedi yıllık hizmet ruhsatı verilmesi de çalışmalarımızın gerek otoriteler gerekse havayolları ve yolcular tarafından takdir edildiğini gösteriyor. Havayolu müşterilerimizle işbirliklerimizde en üst standartta hizmet sunmaya ve faaliyetlerimizi yenilikçi çözümlerle sürekli geliştirmeye odaklanıyoruz. Türkiye'de elde ettiğimiz bilgi birikimimizi kullanarak uluslararası arenada büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. ‘’ dedi.

Havaş, Riga Havalimanı’nda Türk Hava Yolları, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Norwegian Airlines, Wizzair, British Airways, SkyUp, Smartlynx, Transavia, Aegean gibi birçok hava yoluna yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, de-icing, uçuş operasyonları, ulaşım, temsil ve gözetim hizmetleri de dahil olmak üzere eksiksiz yolcu ve operasyon hizmetleri sunuyor.

Havaş 2023’te Riga Havalimanı'nda 660 binden fazla bagajı yöneterek, 8 binden fazla uçuşa ve yaklaşık 1 milyon yolcuya hizmet sundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@