banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nda Weltew Grup Rüzgarı

Weltew Home ile Newjoy markaları, yeni konsept ve ürünlerini sahneye çıkardı.

Güncel 24.01.2024, 11:00 25.01.2024, 11:18 Melike Kaya Bayram
177
İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nda Weltew Grup Rüzgarı

Yeni mağaza konsepti Terra’yı, Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı IIFF 2024’te görücüye çıkaran Weltew Home ayrıca “Alfa,  Bodrum, Efor, Alanya ve Brand”dan oluşan 5 yeni koleksiyonla fuarda 600 metrekarelik standında yerini aldı. Kendine özgü stiliyle genç-çocuk-bebek odası mobilyası üreten Weltew Grup markalarından Newjoy da 322 metrekare büyüklüğündeki standında, yenilenen marka yüzüyle ve yepyeni konseptleriyle IIFF 2024’ün ilk gününde ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Weltew Home’dan yeni mağaza konsepti: TERRA

Weltew Home Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, IIFF 2024 İstanbul Mobilya Fuarı’nı, hem yeni koleksiyonlarını tanıtacakları, hem de zamansız çizgiler ve renklerle tasarlanan yeni mağaza konsepti Terra’yı ilk kez sahneye çıkartacakları çok önemli bir organizasyon olarak gördüklerini söyledi.

Weltew Home, ilhamını yeryüzünden alan, toprak tonlarını ön plana çıkaran yeni mağaza konsepti Terra ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki Weltew Home mağazalarında markanın özgün tarzını yansıtmayı ve Weltew Home kimliğini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

2024’te hedef, ihracatta 27 milyon dolara ulaşmak

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan IIFF 2024’ü çok önemli bir organizasyon olarak gördüklerini belirten Weltew Home Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, IIFF 2024’e katılım ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Fuar süresince dünyadan ve Türkiye’den katılacak olan ziyaretçilere markamızın gücünü anlatmak istiyoruz. 4 kıtada, 72 ülkede, yüzlerce evde yaşanan Weltew Home rahatlığını göstermeyi hedefliyoruz. 5 yeni koleksiyonla fuara katılıyoruz. Yeni koleksiyonlarımız ‘Alfa,  Bodrum, Efor, Alanya ve Brand’. 2024 yılında Weltew Home olarak yurt dışı mağaza sayımızı 85’e çıkarmayı hedefliyoruz. Yurt içinde nüfusun yüzde 97’sini kapsayan bir durumdayız. Mağaza sayımızı bu yıl içerisinde 100’e çıkarmayı hayal ediyoruz. 2024 yılı için bir başka hedefimiz ihracatta 27 milyon dolara ulaşmak. Yurt dışı ağımızda da yüzde 40’lık bir büyümeyi hedefliyoruz.”

Newjoy yeni konseptiyle ilk kez IIFF 2024 Fuarı’nda

Weltew Grup markalarından Newjoy’un, farklı bir stile sahip olduğunu ve genç-çocuk-bebek odasında özgün mobilyalar ürettiğini belirten Balcı sözlerine şöyle devam etti:

“Newjoy markamız, yenilenen marka yüzüyle ve yepyeni konseptleriyle IIFF 2024’te ilk kez görücüye çıkıyor. Newjoy olarak fuar alanını kendi tarzımızda tasarlayarak ürün gamımızdaki bazı parçaları dev boyutlarda sergiliyoruz. Standımızda gezen herkesin yanında çocuk gibi kaldığı mobilyalar ile IIFF 2024’e gelen herkesi çocukluğuna davet ediyoruz. 28 yıllık bir tecrübeyle yeniden yapılandırdığımız ve Weltew Grup bünyesine bebek-çocuk-genç odası üretme hedefiyle kattığımız Newjoy’un, ilk mağazasını 2023’ün Kasım ayında İzmir’de açtık ve sadece 2 ayda tam 25 mağazaya ulaştık. Bu hız, 2024 hedeflerini de yükseltmemizi sağladı. 2024 sonuna kadar hedefimiz yurt içinde 75 mağazaya ulaşmak. Yurt dışında da hızla büyüyen bir bayi ağına sahip olan Newjoy markamızın, henüz piyasaya çıktığı ilk aylarda Libya, Kırgızistan, Irak gibi ülkelerde ilk mağazalarını açtık.”

Weltew Home üretim alanını 110 bin metrekareye çıkarıyor

2024’ün ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanan yeni fabrika binası ile birlikte Weltew Home’un üretim alanının 110 bin metrekareye ulaşacağını belirten Balcı, açıklamasında, yeni yatırımlarla ilgili olarak, “Koltuk, sandalye, boya, depo ve nakliye birimlerinin yanı sıra idari birimleri de bünyesinde barındıracak olan bu yeni tesis ile Weltew, gücüne güç katacak. Panel mobilya biriminde Newjoy üretim bandının da yerini almasıyla üretim tesisi büyük bir ekosisteme dönüşecek. Akıllı depomuz; fabrikada üretilen bir ürünü müşteri teslim alana kadar izleyebilecek bir sisteme ev sahipliği yapacak. ERP alanındaki yeni teknoloji yatırımlarımızla datayı birinci önceliğimiz haline getireceğiz. Müşterimizi tanıyacak, bayimizi büyütecek ve hep birlikte büyüyeceğiz” diye konuştu.

Weltew Home sürdürülebilirlik yatırımları

Güneş paneli sistemleri yatırımlarıyla halen 2,2 megavatlık bir elektrik üretimi yapıldığını, yakında takılması planlanan yeni panellerle kurulu gücü 3,2 megavata çıkarmayı planladıklarını anlatan Balcı, “Üretim süreçlerimizin tamamında geri dönüşümü ve yeşil enerjiyi destekliyor, güneş paneli yatırımlarıyla birlikte de karbon ayak izimizi hızla azaltmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@