banner24

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

LC Waikiki’nin 200 Milyon TL’lik Deprem Bölgesi Yardım Taahhüdü 800 Milyon TL’ye Ulaştı

LC Waikiki, deprem felaketinin ardından geniş kapsamlı bir yardım seferberliği başlatarak 200 milyon TL’lik vaadini 1 yılda 800 milyon TL’ye ulaştırdı.

Güncel 06.02.2024, 11:30 Melike Kaya Bayram
416
LC Waikiki’nin 200 Milyon TL’lik Deprem Bölgesi Yardım Taahhüdü 800 Milyon TL’ye Ulaştı

Bir yıl önce ülkemizin geçirdiği en büyük felaketlerden biri olan 6 Şubat depremi sonrasında depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve bölgenin kalkınması için hem özel sektör hem kamu kurumları çalışmalarına devam ediyor. Felaketin ilk gününden itibaren yardım seferberliğinin büyük bir parçası olan LC Waikiki’nin, 2023 yılında deprem bölgesine yaptığı yardım tutarı 800 milyon TL’ye ulaştı. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere depremin ilk günü itibarıyla yardım tırlarını afet bölgesine ulaştıran LC Waikiki, aynı gün içerisinde fabrikalarını yemek ve ısınma ihtiyaçları için açtı. 36 şehirde 50’den fazla sosyal market kurarak deprem bölgesinin yanı sıra depremzedelerin göç ettiği şehirlerde de giyim ihtiyaçlarını karşıladı. Şimdiye kadar 7 milyonun üzerinde giyim yardımını bölgeye ulaştıran LC Waikiki, yıl boyunca Kızılay, AFAD, Vali ve Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları (SYDV), kamu yararına çalışan dernek ve vakıflar aracılığıyla koordineli bir şekilde yardımlarını sürdürdü.

Felakette evlerini kaybeden bölge halkının barınma ihtiyaçlarına destek olmak için ilk aydan itibaren yapımına başlanan 1000 adet konteynırı kademeli olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıran LC Waikiki, deprem bölgesinde bulunan bir lisenin afet sonrası tadilat ve güçlendirme süreçlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek teslim etti. Ek olarak depremden ciddi şekilde etkilenen Meslek Yüksek Okulu’nun restorasyonu için de çalışmalarına başladı.

“İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonuyla faaliyetlerini 35 yıldır sürdüren LC Waikiki, her yıl net karının %15’e kadar olan bölümünü sosyal yardımlara ayırıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@