banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Pakun, Asrın Felaketini Unutmadı

Pakun, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremlerden etkilenen 100 bine yakın depremzedeye felaketin 1. yıl dönümünde un ve ekmek desteğinde bulundu.

Güncel 05.02.2024, 17:45 06.02.2024, 11:30 Melike Kaya Bayram
470
Pakun, Asrın Felaketini Unutmadı

Türkiye’nin önde gelen un üreticisi ve ihracatçısı Pakun, Asrın Felaketi olarak adlandırılan depremlerin yıldönümünde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Marka, kız öğrencilerin hazırladığı 50 bin roll ekmek ile bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan unlarını depremzedelere ulaştırdı.

Sektörde 50 yıllık deneyime sahip Pakun markası, 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depreminin yıldönümünde depremzedeleri unutmadı. Samsun merkezli şirket, Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte yaptıkları ekmekleri bölgeye ulaştırdı. Şirket ayrıca bölgenin simit, ekmek, poğaça ihtiyacını karşılamak amacıyla un çuvallarıyla dolu tırlarını başta Hatay olmak üzere, depremden etkilenen illere sevk etti. Pakun çalışanlarının gönüllü olduğu sosyal sorumluluk projesinde kız meslek lisesi öğrencileriyle birlikte Samsun’da özenle hazırlanıp paketlenen roll ekmekler ile markanın unlarıyla yapılacak unlu mamuller, depremden etkilenen yaklaşık 100 bin insanımızın ihtiyacını karşılayacak.

Durgun: Asrın felaketi asrın dayanışmasına dönüştü

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Pakun’un Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, ‘’Türkiye’nin asrın felaketini yaşadığı 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerde şirket olarak acil eylem planı oluşturmuş ve bölgenin uzun dönem ihtiyacını karşılayacak un ve kumanya taşıyan tırlarımızı bölgeye sevk etmiştik. Felaketin 1’inci yılında da bölgeyi unutmadık. Dayanışma ruhuna inanan bir şirket olarak ‘Birlikte Daha Güçlü’ olduğumuzu biliyor, en kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, asrın felaketini, asrın dayanışmasına dönüştüren herkese şükranlarımızı sunuyoruz ’’ diye konuştu.

6 Şubat 2023 tarihinde sabaha karşı 04.17'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler tam 11 ilin yıkımına neden olmuştu. 7,8 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, yaklaşık 60 bin kişinin hayatını yitirmesine neden olurken 15 milyon kişinin yaşamında derin izler bıraktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@