banner143

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Puratos, Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden Biri Oldu

Puratos, dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Great Place to Work® tarafından belirlenen “Yılın En İyi İşverenleri” listesine adını yazdırdı.

Güncel 16.05.2023, 13:00 16.05.2023, 11:50 Melike Kaya Bayram
192
Puratos, Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden Biri Oldu

Ekmekçilik, pastacılık ve çikolata sektörlerine sunduğu kaliteli ürün ve çözümlerle kendi alanının küresel lideri olan Puratos, başarıyla yürüttüğü çalışmaların temeli olan insan yönetimi süreçlerini “Türkiye’nin En İyi İşvereni” ödülü ile taçlandırdı.Global çapta kurum kültürü ve çalışan deneyimi konusunda otorite olarak kabul edilen Great Place To Work® Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023” listesinde Puratos“100-249 Çalışan Sayısı” kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden biri oldu.

Puratos’tan üç önemli taahhüt: Daha iyi bir yaşam, daha iyi bir sağlık, daha iyi bir gezegen

Puratos Türkiye Genel Müdürü Bora Akın, giderek büyüyen gıda pazarında,çalışan mutluluğunun en önemli önceliklerinden biri olduğuna dikkat çekti. Puratos’un pozitif bir iş ortamı yaratma konusuna verdiği önemin nedeninin de bu olduğunu belirten Bora Akın, “Gıda pazarı dünyada büyüyor, tüketici tercihleri anlık değişiyor ve yeni neslin beklentileri farklılaşıyor. Puratos olarak 2030 stratejilerimizi belirlerken, yetenekler için bir cazibe merkezi olmayı en önceliğimiz yaptık. Puratos’un çalışanına, topluma ve gelecek nesillere üç önemli taahhüdü bulunuyor: Daha iyi bir yaşam, daha iyi bir sağlık, daha iyi bir gezegen.Çalışanlarımızın yaptıkları işte buldukları bu anlam ve değer çok güçlü. Bu gücün arkasında, 100 yılda şekillenmiş, insan odağını hep korumuş ve başarısının ardında çalışanlarının olduğuna tutku ile bağlı kurum kültürü var.”

“Çalışanlarımıza ‘Kendiniz olmanın büyüsünü yaşayın’ diyoruz”
Puratos’un tüm dünyada kapsayıcı uygulamalara öncülük ettiğini belirten Puratos Türkiye İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Ebru Pilav, Puratos’un başarısının arkasındaki en büyük gücün Puratos’un kapsayıcı ve güveni merkeze alan vizyonu ile yaşatılan Puratos Sihri olduğunu ifade etti. Puratos’un tüm dünyada sadece müşterilerine değil çalışanlarına da iyilik vadeden bir kuruluş olduğunu söyleyen Pilav, “Fark yarattığımız en önemli yolculuğumuz bu. Çalışan deneyimini insanların potansiyelleri ve esenliği üzerine kurguluyor ve bu potansiyeli performansa dönüştürecek ortamlar sunuyoruz. Çalışanlarımıza, ilham verici bir motto ile sesleniyor ve ‘Kendiniz olmanın büyüsünü yaşayın!’ diyoruz. Bugüne kadarki çalışmalarımızı yeni fikirlerle, kapsayıcı ve iyilik odaklı olarak zenginleştirmeye devam ediyoruz. Çalışanlarımızın sağlık ve esenliği ve bunun sürdürülebilir olması her zaman önceliğimiz” dedi.

Great Place To Work® Sertifikası almaya hak kazanan yerel ve uluslararası organizasyonların katıldığı Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde bu yıl 6 kategoride 163 organizasyon yer aldı. Organizasyon çalışanlarının işyeri kültürleri içerisindeki deneyimini ölçümleyen Trust Index anketine dahil olan 500’ün üzerinde şirket çalışanının cevaplarıyla oluşan listede ForAll kriterlerinde en iyi performansı gösterenler yer buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@