banner24

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Bilgi Öğrencileri Tasarımlarını Metaverse’de Sergiledi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında yaptıkları tasarımları metaverse platformunda sergiledi.

Teknoloji 11.08.2022, 14:30 Melike Kaya Bayram
256
Bilgi Öğrencileri Tasarımlarını Metaverse’de Sergiledi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri,“Tasarımda Güncel Konular ve Pratikler” dersi kapsamında tasarladıkları özgün çalışmaları metaverse platformunda sergiledi. Ders kapsamında çeşitli sanatçı ve tasarımcılar tarafından tasarlanmış yaratıcı metaverse ortamlarını ve sanal galerileri ziyaret eden öğrenciler, kendi mezuniyet projelerini de metaverse platformunda hazırladıkları sanal galerilerle dijital ortama taşıdı. Metaverse platformunda sanal bir sınıfta derse katılma imkânı da bulan öğrenciler, son dönemde giderek popülerleşen ve geleceğin interneti olarak tanımlanan metaverse’ü profeyonel hayatta nasıl kullanabileceklerini deneyimleme imkânı buldu.

48 öğrencinin tasarımı sergilendi

Dersin yürütücüsü İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Selin Gürdere Akdur, “Nesnelerin interneti (IoT), yapay zekâ, endüstri 4.0, genişletilmiş gerçeklik (XR) gibi geleceği etkileyen yeni teknoloji ve girişimleri de ele aldığımız ‘Tasarımda Güncel Konular ve Pratikler’ dersi kapsamında öğrenciler, bireysel yürüttükleri farklı konulara odaklanan mezuniyet projelerini metaverse platformunda sergilediler. Tasarımcı adayı olan öğrencilerimizin metaverse’ün kullanımını, günlük hayatımıza etkilerini ve tasarım pratiğindeki yerini öğrenmelerini ve gelişmekte olan bu evrenin sınırsız potansiyelini keşfedip deneyimlemeleriniamaçladık” dedi.

48 öğrencisergi teması doğrultusunda tasarımda çoğulculuk ilkesini merkeze alarakürettikleri çeşitli konulardaki projelerle farklılıkların altını çizdi;bireysel süreçlerinin ortaklığını ve aynı zamanda biricikliğini sanal dünyaya yansıtma olanağı buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@