banner174

banner170

banner171

banner31

Defacto Akıllı Giysileri İle Teknofest’teki Yerini Aldı

DeFacto, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek Teknofest ziyaretçilerini akıllı giysileri ile tanıştıracak.

Teknoloji 01.09.2023, 09:30 01.09.2023, 08:59 Melike Kaya Bayram
11
Defacto Akıllı Giysileri İle Teknofest’teki Yerini Aldı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişen alışveriş alışkanlıklarına hızlı ve etkili bir şekilde adapte olabilmek için teknolojik altyapısını sürekli geliştiren DeFacto, kıyafet tasarımlarına da teknolojiyi entegre etmeye devam ediyor. DeFacto, teknolojik altyapısı ile geliştirdiği kıyafetlerini 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Teknofest Ankara’da sergileyecek. DeFacto’nun sektörde fark yaratacak ısıtıcı özellikli montları ve TÜBİTAK ile geliştirdiği akıllı teknik giysileri, ilk kez festival ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak. DeFacto ayrıca Teknofest katılımcılarına kendi bünyesinde geliştirdiği içerikleriyle bir VR deneyimi de yaşatacak.

Akıllı teknik kıyafetlerimiz ile sektörde fark yaratacağız

Türkiye’nin global moda markası olarak Teknofest ziyaretçileri ile buluşturdukları ürünlerden bahseden DeFacto CPO’su Rahmi Say, “Tüm dünyada gelişen teknolojiler ile birlikte biz de üretim süreçlerimizde çeşitliliğe yer veriyoruz. Teknolojik altyapımızla her zaman sektöre yön vermeyi hedefliyoruz. Teknofest ziyaretçilerini de akıllı kıyafetlerle tanıştırmak için festivaldeki yerimizi aldık. Su ve rüzgar geçirmeyen kumaşları ile en düşük sıcaklıklarda bile vücut ısısını koruyan, ısıtıcı teçhizatlar bulunan montlarımızı ve TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz akıllı teknik ürünlerimizi ilk kez Teknofest ziyaretçileri ile buluşturuyoruz. TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz bu ürünler, zor koşullarda sağlık takibi yapan, kişisel güvenlik sağlayan, özel kumaşa sahip, sıcaklık sensörleri içeren tasarımı ve teknik özellikleriyle sektörde bir ilke imza atarak giyilebilir teknolojiler arasında fark yaratacak. Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’te yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türk bilim insanlarından tam not aldı

DeFacto ile TÜBİTAK iş birliği ile geliştirilen akıllı teknik giysilerin prototiplerinin geçtiğimiz aylarda Türk bilim insanları tarafından test edildiğini söyleyen Rahmi Say, “TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz ve sağlık takibi yapan sensörlerin yer aldığı ürünlerimizin prototipleri, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonunda gerçekleştirilen 3. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi’nde yer alan Türk bilim insanları tarafından 1 ay boyunca test edildi. Kuzey Kutbu Arktik Okyanusu’ndaki zorlu koşullarda giyilen prototip ürünlerimiz 3. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi Koordinatörü Prof. Dr. Burcu Özsoy ve ekibinden tam not aldı” dedi.

DeFacto, İstanbul’dan sonra ilk kez Ankara’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest’te sektörde fark yaratacak ürünlerini ziyaretçiler ile buluşturacak. Ankara Etimesgut Havalimanı'nda 30 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında 5 gün boyunca devam edecek olan Teknofest’e online kayıt yapılarak ücretsiz giriş sağlanabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@