banner24

banner72

banner171

banner26

Ahşap bazlı panel sektörünün global markası “Doğadan Kampüse Köprü” kurdu

Sektöründe dünyanın ilk beş üreticisinden Kastamonu Entegre, kurum içi girişimcilik deneyimlerini gençlerin yaratıcı ve yenilikçi fikirleriyle buluşturuyor.

Endüstri Güncel 21.07.2023, 12:15 31.07.2023, 15:51 Melike Kaya Bayram
36
Ahşap bazlı panel sektörünün global markası “Doğadan Kampüse Köprü” kurdu

Kastamonu Entegre, üniversite öğrencilerine yönelik yürüttüğü TalenTree Programı ile genç ve yenilikçi fikirlere yatırım yapıyor.  Bu sayede gençlere global bir marka bünyesinde kendilerini geliştirme fırsatı sunan şirket, sektöre yeni ve vizyoner bakış açıları kazandırıyor.

Öğrencilerin gelecekteki mesleki kariyerlerine ilk adımı atma yolunda önemli bir basamak olan TalenTree Gelişim Yolculuğu programına üniversitelerin 3. ve 4. sınıfında öğrenim görmekte olan, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip; öğrenmeye açık ve takım çalışmasını seven tüm gençler başvurabiliyor. TalenTree Gelişim Yolculuğu, üniversite öğrencilerine, programı başarıyla tamamlamaları halinde Kastamonu Entegre merkez ofisinde veya altı farklı lokasyondan birinde uzun dönem seçenekli yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışma seçeneklerinin yanı sıra; çeşitli webinar, eğitim ve lider buluşmalarıyla dolu bir program sunuyor. Katılımcılar bu programda hibrit çalışma modeli ile global bir deneyim yaşama fırsatı bulurken, yetenekleri ve bilgi birikimleri doğrultusunda çeşitli projelerin içinde yer alabiliyor. Programa dahil olan öğrenciler, Kastamonu Entegre’nin üst düzey yöneticilerinin paylaşımlarıyla inovasyona açık, geleceğe yatırım yapan bir çalışma ortamını deneyimleme fırsatı buluyor.

Düşünce ve tasarım odaklı bir fikir maratonu olan TalenTree Ideathon ise tüm üniversite öğrencilerine açık olarak düzenleniyor. Kastamonu Entegre İnovasyon Ekibi mentorluğunda bu yıl ilk kez Mayıs ayında düzenlenen fikir maratonunda “İklim Değişikliği ile Mücadelede Ahşabın Rolü” konusunda “Bir Fikrim Var” diyen üniversite öğrencileri bireysel olarak veya takımlar halinde yenilikçi fikirleriyle yarıştı. Fikir maratonunun önümüzdeki yıllarda farklı başlık ve temalarla sürdürülmesi planlanıyor.

“Genç yeteneklere yatırım yapmaya devam edeceğiz”

Kastamonu Entegre Global İnsan Kaynakları Direktörü Selim Çelebi, ahşap bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre’nin yetenek yönetimine bakışının temelinde, “Doğru yeteneğin bulunması, organizasyona kazandırılması ve elde tutulması” olduğunu kaydetti. Şirketin yetenek havuzunu hem kurum içerisinde hem de kurum dışında büyütmek amacıyla kapsamlı bir İnsan Kaynakları stratejisi hazırladıklarını belirten Çelebi, şirket bünyesinde uygulanan TalenTree Genç Yetenek Programı’nın bu stratejinin en değerli unsurlarından biri olduğunu kaydetti. Yetenek yönetiminin Kastamonu Entegre’nin İK ajandasında ayrıcalıklı bir yere sahip olduğunu ve bir yıl içerisinde 12.000 öğrenciye ulaştıklarını ifade eden Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Doğadan Kampüse Köprü temasıyla düzenlediğimiz TalenTree programımız genç yetenekler tarafından kısa sürede ilgi gördü. Global ölçekte Stevie MENA’dan Gümüş Ödül kazanan programımız, gençlerin oyladığı TopTalent ödül programında da üretim sektörünün en iyi staj programı seçildi. 

Ayrıca, bu yıl ilk kez düzenlenen TalenTree Ideathon etkinliğimiz de bir fikri olan ve bu fikri hayata geçirmek isteyen gençler için unutulmaz anılarla dolu bir buluşma oldu. Kastamonu Entegre'nin kurum içi girişimcilik tecrübeleri ve TalenTree'nin sunduğu fırsatlar, genç yetenekler için bir araya geldi. Gençler ‘İklim Değişikliği ile Mücadelede Ahşabın Rolü’ başlığı üzerine fikirlerini şirketin üst yönetimiyle paylaşma fırsatı buldu. ‘Gelecek ve Karbon 0’ teması çerçevesinde geliştirdikleri fikirlerle finale kalan altı takımdan, ‘Ahşapp’ isimli projesi ile küçük işletmelerin ahşap atıklarının verimli kullanılması adına bir platform kurmayı amaçlayan ‘Ümit’ takımı maratonun galibi olarak projelerini hayata geçirme ve şirketimizde part time çalışma imkânı yakaladı. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda, global ölçekteki operasyonlarımızın uygulamasında gerekli olan yetenek açığını orta ve uzun dönemde karşılamaya yönelik hayata geçirdiğimiz genç yetenek programımız TalenTree’ye önümüzdeki yıllarda da yatırım yapmaya devam edeceğiz”.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@