banner24

banner72

banner171

banner157

Hayat Holding’in “Hayata İyi Bakarız” Ekolojik Okuryazarlık Projesi ilk ödülünü aldı

Hayat Holding’in bu sene hayata geçirdiği “Hayata İyi Bakarız” Ekolojik Okuryazarlık projesi Brandverse Awards’ta ödüle layık görüldü.

Endüstri Güncel 21.06.2023, 11:45 22.06.2023, 10:02 Melike Kaya Bayram
17
Hayat Holding’in “Hayata İyi Bakarız” Ekolojik Okuryazarlık Projesi ilk ödülünü aldı

Marketing Türkiye – BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Brandverse Awards’ta  birbirinden değerli projeler ödüllerine kavuştu. Hayat Holding’in Türkiye geneli 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin ve velilerinin iklim değişikliğine uyumlarını güçlendirmek için T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle başlattığı “Hayata İyi Bakarız” Ekolojik Okuryazarlık projesi “İklim Değişikliği ile Mücadele” kategorisinde Bronz ödül aldı.

İklim değişikliği farkındalığına katkıda bulunma, gezegendeki kaynakların kıtlığına dikkat çekme, kaynakları koruma ve bilinçli tüketmeye yönelik davranışları geliştirme hedefiyle yola çıkan “Hayata İyi Bakarız” Ekolojik Okuryazarlık Projesi, oyun ve görsel aktivitelerle zenginleştirilmiş müfredata uygun içerikleriyle, daha iyi bir dünya için çocukları erken yaşta eğiterek farkındalıklarını artırmayı amaçlıyor.

Projenin ilk uygulama döneminde 300 okulda, 600 öğretmen, 30 bin öğrenci ile 60 bin veliye ulaşıldı. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Bahar Dönemi'nde başlatılan ve kısa sürede olumlu etkileriyle katma değer sağlayan projenin kapsamının genişletilerek devam ettirilmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@