banner174

banner72

banner171

banner31

"KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği"

Form Şirketler Grubu, KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği ve Model Fabrika Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısında Yerini Aldı.

Endüstri Güncel 23.10.2023, 15:45 Melike Kaya Bayram
17
"KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği"

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ile KOSGEB iş birliği doğrultusunda "KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği" uygulamaları hayata geçiriliyor.

Uygulamalar hakkında bilgi vermek ve model fabrikalarda gerçekleştirilen yalın dönüşümleri tanıtmak amacıyla 11 ilde "KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği ve Model Fabrika Uygulamaları Bilgilendirme Toplantıları" gerçekleştirildi.

İzmir bölgesinde gerçekleşen toplantı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ekonomi Üniversitesi, KOSGEB ve İzmir Model Fabrika iş birliğiyle düzenlendi. Form Endüstri Tesisleri Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Güray Korun, Genel Müdür Yardımcısı Serap Korun ve Kalite Yöneticisi Alper Şaşal’ın katılımıyla bir panel düzenlendi. Panelde İzmir Model Fabrikadan alınan hizmet sonucunda edinilen tecrübeler aktarıldı.

2023 yılının Mayıs-Ağustos ayları arasında İzmir Model Fabrikadan “öğren-dönüş” hizmeti alan Form Endüstri Tesisleri Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Güray Korun “Hurda sayımızın artış gösterip üretim sürecimizin verimini etkileyeceğini fark ettiğimiz noktada yalın üretim ve yönetim ile tanışarak dönüşüm için ilk adımı attık. Model Fabrika ile ilerlediğimiz bu yolda İzmir Model Fabrika’nın uyguladığı yöntemlerle öğreniyor, dönüştürüyor ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamak üzere neler yapılması gerektiğini anlıyor ve uyguluyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@