banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Mercedes-Benz Türk'ten Actros Sürücülerine ‘Uzman Şoför’ Eğitimi

Mercedes-Benz Türk Eğitim Grubu tarafından verilen eğitimlere ilk etapta büyük filo müşterilerinin baş şoförü ve eğitim sorumluları katıldı.

Endüstri Güncel 10.07.2023, 17:00 31.07.2023, 14:52 Melike Kaya Bayram
11
Mercedes-Benz Türk'ten Actros Sürücülerine ‘Uzman Şoför’ Eğitimi

Mercedes-Benz Türk, otobüs filo müşterilerinin baş şoförlerine verdiği ‘Eğitmen Kaptanlar’  eğitimlerinin ardından bu kez ‘Uzman Şoförler’ adını verdiği programla  kamyon şoförlerine eğitim verdi. Mercedes-Benz Türk Eğitim Grubu tarafından gerçekleştirilen eğitimlerle, şirketin büyük filo müşterilerinin baş şoförleri ve eğitim sorumlularının eğitilmesi; onların da kendi filolarındaki şoförleri eğitmesiyle çok daha fazla sürücüye ulaşılması amaçlandı.

Yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu

Mercedes-Benz Türk’ün ‘Uzman Şoförler’ programıyla ilk etapta  baş şoförlere ve eğitim sorumlularına eğitim verildi. Actros sürücüleri, ilk olarak eğitim almadan önce bir yol testine çıkarıldı. Yakıt tüketimi ölçümlerinin alınmasının ardından şoförlere verilen teorik eğitim sonrasında ise şoförler aynı güzergahta tekrar yol testine çıktı. Eğitimin teorik aşamasında ekonomik sürüşe dair bilgi alan şoförler, pratik aşamasında ise öğrendikleri bilgileri kullanarak yaklaşık yüzde 10’a varan oranda yakıt tasarrufu sağladı.

Uzman Şoförler’ eğitimleri kapsamında pratik eğitim bölümünde gerçekleştirilen final sürüşü, katılımcıların yeni kazandıkları sürüş becerilerini ekonomik ve mümkün olduğunca enerji korumalı olarak sergilemelerini sağlıyor. Eğitim uzmanlarının yönlendirmelerde bulunduğu sürüş boyunca, sürüşe dair detaylar kaydediliyor ve sonuçlar değerlendiriliyor.

Eğitimler belli periyotlarla devam edecek

Mercedes-Benz’in yeni sürüş felsefesinin filo müşterilerinin baş şoförleri ve eğitim uzmanları tarafından benimsenmesini amaçlayan “Uzman Şoför” eğitimleri teorik ve pratik olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. ‘Mercedes-Benz Türk’ün müşterilerinin şoförlerinin yararlandığı eğitimler belli periyotlarla devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@