banner24

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

TAV Technologies Orta Asya’da Büyümeye Devam Ediyor

TAV Technologies, Orta Asya’da Almatı ve Semerkant havalimanlarının ardından Kazakistan’ın Aktöbe Havalimanı’nda da hizmet vermeye başladı.

Endüstri Güncel 12.12.2022, 15:00 Melike Kaya Bayram
30
TAV Technologies Orta Asya’da Büyümeye Devam Ediyor

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Technologies tarafından geliştirilen IATA sertifikalı “Common Use Passenger Processing System (CUPPS)” çözümü Batı Kazakistan’ın giriş kapısı Aktöbe Havalimanı’nda kullanılacak.Farklı havalimanı, havayolu ve yer hizmetleri teknik sistemlerinin ortakbir platformdan kullanımına olanak sağlayan CUPPS’den birbirinden farklı iş istasyonlarında faydalanılıyor. Sistemle,aynı zamanda,check-in ve uçağa biniş gibi yolcu işlemleride sektör standardı teknolojilerle otomatize ediliyor.

TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, "Teknoloji uzmanlığımızı dünyanın dört bir yanındaki  havalimanlarında geniş kitlelerle buluşturduğumuz için heyecanlıyız. İnovasyona olan tutkumuz bizi, dijitalleşmeye odaklanmaya, yeni müşterilere çözümler sunmaya ve yolcu memnuniyetini iyileştirmeye teşvik ediyor. Gerçekleştirdiğimiz bu ortaklıkla Aktöbe Havalimanı’nda geliştirdiğimiz son teknoloji çözümlerinisunmaktan gurur duyuyoruz." dedi.

Aktöbe Uluslararası Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Dastan Maliyev, "CUPPS, tüm yolcu işlem noktalarında kritik yolcu akış verilerini gösterenson derece özelleştirilebilir bir çözüm. Sistem, yolculara daha iyi hizmet sunmak ve operasyonel kaliteyi yükseltmek için dijital altyapımızı güçlendirdi."dedi.

Asya ile Avrupa arasında önemli bağlantı noktalarından biri olan Aktöbe Uluslararası Havalimanı, büyük ölçekli petrol, gaz, madencilik gibi projelerle ülkenin batısındaki sanayi bölgesine hizmet veriyor. Tek hissedarı Aktöbe bölgesi Maliye Departmanı olan havalimanından halihazırda 15 destinasyona (Nur – Sultan, Almatı, Aktau, Atyrau, Türkistan, Uralsk, Tiflis, İstanbul, Antalya, Şarm El-Şeyh, Moskova, Kazan, Bakü, Phuket, Dubai)  direkt uçuş bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@