banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Tezmaksan’ın yeni CFO’su Gökhan Savun oldu

Türkiye talaşlı imalat sanayinin yurt dışındaki rekabeti ve ihracatı için teknoloji yatırımlarını sürdüren Tezmaksan’ın CFO pozisyonuna atama gerçekleştirildi.

Endüstri Güncel 08.05.2023, 14:15 Melike Kaya Bayram
18
Tezmaksan’ın yeni CFO’su Gökhan Savun oldu

Bilkent Üniversitesi’nde işletme alanında lisans eğitiminin üzerine, Alliant Int’l University’de finans ve stratejik yönetim, planlama, dalgalı piyasa koşullarında yönetim becerileri gibi konularda master yapan Gökhan Savun, ardından dokuz ay General Motors’da staj yapıp Türkiye’ye döndü. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1999 yılında Dışbank’ta MT olarak bankacılık kariyerine başlayan Savun, burada çalıştığı süre boyunca Uluslararası Bankacılık, Muhabir Bankacılığı bölümlerinde yönetmen ve ülkelerden sorumlu müdür ve bölge müdürü olarak görev aldı. Dışbank’ın Fortis Bank tarafından satın alınmasıyla birlikte de Kurumsal Bankacılık Birimi’nde Kıdemli Müdür olarak kariyerine devam etti. 2007 yılının ocak ayında Garanti Bank International NV Hollanda’nın İstanbul Temsilciliği’nde Dış Ticaretin Finansmanından Sorumlu Müdür olarak başlayan Savun, görevi boyunca bankanın Kurumsal Bankacılık, Dış Ticaretin Finansmanı, Aktif Pasif Yönetimi, Finansal Kurumlar ve Muhabir Bankacılığı bölümlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştı.

İngiltere’de Londra Borsası (LondonStock Exchange) tarafından düzenlenen Kurumsal Finansman, Şirket Satın alma ve Birleşme eğitimini alan Gökhan Savun, bunlara ek olarak Endüstriyel Mutfak sektöründe faaliyet gösteren iki firmanın yönetim, kurumsallaşma ve mali konularda yapılandırılması anlamında danışmanlık faaliyetlerinde bulundu. ABD’nin New York eyaletinde kurulu inşaat taahhüt sektöründe faaliyet gösteren Agime LLC firmasının Türkiye piyasalarına yönelik pazarlama ve satış faaliyetlerinde yönetim kurulu danışmanı olarak da görev alan Savun, ileri derecede İngilizce yazma, okuma ve konuşma bilgisine sahiptir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@