banner143

banner72

banner171

banner26

Türk Teknoloji Firmaları İngiltere Pazarına Açılıyor

İTÜ ARI Teknokent tarafından 17’ncisi düzenlenen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın Türkiye’deki ‘Global Büyüme Modelleme’ adımı tamamlandı.

Endüstri Güncel 19.06.2023, 13:00 19.06.2023, 08:44 Melike Kaya Bayram
22
Türk Teknoloji Firmaları İngiltere Pazarına Açılıyor

Yerli teknoloji firmalarına, global pazara açılmaları için büyüme stratejilerini geliştirmeleri amacıyla; eğitim, koçluk destekleri sunan ve firmalara uluslararası bağlantılara erişim, müşteri ve yatırımcı tanıştırmaları yapan Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın ikinci aşaması Londra’da başladı. 2014 yılından beri İTÜ ARI Teknokent tarafından 17 kere gerçekleştirilen Innogate programına katılan firmalar, bugüne kadar globaldeki büyümelerini 4’e katladı; Amerika’daki büyümelerini ise 15’e katladı. Teknoloji firmalarına somut ihracat artışı sağlayan programa bu yıl seçilen 13 Türk teknoloji firması, 12-23 Haziran tarihleri arasında Londra’da olacaklar. Firmalar bu süre boyunca Londra’nın en büyük teknoloji etkinliği olan London Tech Week’e de katılım gösterecek, İngiltere pazarına girişte kendileri için kolaylaştırıcılık sağlayacak uzmanlarla tanışacak, potansiyel müşteri ve yatırımcılarla buluşacaklar.

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, İTÜ ARI Teknokent olarak sadece teknoloji geliştiren yeni startupları desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda bu startupların global arenada başarıya ulaşması ve ülkemiz için ekonomik katma değer sağlayan gurur verici başarılar elde etmesinin de hayati önem taşıdığını belirtti. Bu nedenle İTÜ ARI Teknokent olarak Innogate Programı aracılığıyla ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da değerli katkılarıyla globalleşecek teknoloji firmalarına destek olmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak global ölçekte programların çeşitlenerek artacağını dile getirdi.

Türk teknoloji firmaları 2014’ten bu yana dünyaya Innogate ile açılıyor

Geçen yıl gerçekleştirilen 16. Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı doğrultusunda katılımcı firmaların İngiltere pazarını tanıma ve deneyimleme fırsatı yakaladıklarını, pek çok potansiyel müşteriye eriştiklerini ifade eden İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, ayrıca programın 2014 yılından bu yana 213 firmaya fayda sunduğunu ve bunlardan 131’inin Innogate Programının ikinci adımını da tamamlayarak globalleşme yolunda çok büyük adım atmış olduklarını, %80’inin ise global yolculuklarını büyüyerek sürdürdüklerini belirtti.

Innogate UK Programına Katılacak 13 Türk Teknoloji Firması:

Archi’s Academy: Teknoloji alanında gerçek iş tecrübesi edindiren yeni nesil online yazılım eğitim ve mentorluk platformudur.

BuyBuddy: Mağazaların satış potansiyelini ortaya çıkarmaya yönelik olarak her ürün için özelleştirilmiş öneriler sunar. Stok yönetimi, görsel satış artırma, A/B testleri, müşteri davranışı analizi gibi farklı alanlarda perakendecilere yardımcı olur.

Fansupport: Dünyanın ilk ve tek, şartlı taraftar destek platformudur.

Florawise: Binaların ve sanayi tesislerinin net sıfır hedeflerine ulaşması için enerji verimliliği sağlayan teknolojiler üretir ve enerji verimliliği yatırımları yapar.

Kaizen Teknoloji: Şirketlerin büyümesini destekleyen ve stratejilerini yükselten sadakat çözümleri ile müşteri verilerinin gücünü ortaya çıkarır.

Medicasimple: Günde 10 dakika ayırarak kliniği doğru yönetmeye yardımcı olan platformdur.

Myth Ai: Yapay zekanın gücüyle, saniyeler içinde sadece birkaç tıklamayla profesyonel desen tasarımları yapmayı kolaylaştıran platformdur.

Poilabs: Mekanlarını erişilebilir hale getirmek, daha iyi bir deneyim sunmak, müşteri davranışlarını anlamak ve müşterilerine doğru anda ulaşarak gelirlerini artırmak isteyen firmalar için kapsayıcı bir iç mekan konum platformudur.

Sechard: Uzmanlara ihtiyaç duymadan güvenlik analizi ve bu doğrultudaki gerekli iyileştirmeleri yapabilen tam otomatik yazılımdır.

SIGNandGO: E-mail imzanızı son anda karar verdiğiniz ekstra bir işten, güçlü bir markalama aracına dönüştürür.

Tahsilist: İşletmelerin cari alacaklarını zamanında ve sorunsuz tahsil etmesini sağlayan, alacak süreç otomasyonudur.

Uniqgene: Kullanıcısına genetik profilini keşfetmesini sağlayıp daha etkili spor & beslenme programını oluşturmaya, kişiselleştirilmiş raporla potansiyeli en üst seviyeye taşımaya yardımcı olan platformdur.

Witwiser: Yükseköğrenim kurumları, sertifikasyon programları ve insan kaynakları profesyonelleri için çevrim içi değerlendirme aracı ve uzaktan denetim çözümü sunan platformdur.

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı hakkında detaylı bilgi almak için www.innogate.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@