banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

TÜRKÇİMENTO, Karayolu 5. Ulusal Kongre Ve Sergisi’ne Katıldı

TÜRKÇİMENTO, Beton Yol sektörünün en büyük paydaşı olarak 22-23 Kasım tarihinde Ankara’da gerçekleşen Karayolu 5. Ulusal Kongre ve Sergisi’nde stantla yer aldı.

Endüstri Güncel 30.11.2023, 09:30 Melike Kaya Bayram
15
TÜRKÇİMENTO, Karayolu 5. Ulusal Kongre Ve Sergisi’ne Katıldı

TÜRKÇİMENTO, Beton Yol sektörünün en büyük paydaşı olarak 22-23 Kasım tarihinde Ankara’da gerçekleşen Karayolu 5. Ulusal Kongre ve Sergisi’nde stantla yer aldı. Standa gösterilen yoğun ilgi, beton yol uygulamalarının önemine bir kez daha dikkat çekti.

TÜRKÇİMENTO yetkililerinin kongrede yaptığı açıklamada, beton yolların, alternatiflerine göre daha uzun ömürlü ve ekonomik olması, düşük bakım-onarım gerekliliği ve daha yüksek dayanıklılığa sahip olması gibi üstünlükleri vurgulandı.

Beton yolların, dünyada özellikle ağır taşıt trafiğine maruz kalan yollarda ve kırsal kesim yol ağında yaygın olarak kullanıldığı, İl Özel İdareleri ve Belediyelerin tercihi olmaya devam ettiğivurgulanan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Gelişen ve büyüyen ülkemizde uzun ömürlü, daha az bakım-onarım gerektiren ve aynı zamanda vatandaşlarımıza konforlu bir hizmet sağlayan yollara olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Ülkemizde Ekim 2023 itibariyle 71 ilimizde beton yol bulunuyor. Bu illerin;30’unda geleneksel beton yol, 55’inde silindirle sıkıştırılmış beton (SSB) yol ve 14’ünde ise hem geleneksel beton yol hem de silindirle sıkıştırılmış beton (SSB) yol tercih ediliyor. Ana malzemesi, üretimi tamamen yerli ve milli kaynaklara dayanan çimento olduğu için, beton yolların daha yaygın kullanımıyla yerli ve milli ekonomi desteklenirken, ülkemizin mali kaynakları da yurt içinde kalıyor. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrobüs yolunda ve ilçe yollarında da tercih edilen beton yol uygulaması 2022 yılında 54 km’lik yolda uygulandı. Avrupa Yakası’nda 17 Km, Anadolu Yakası’nda ise 15 km beton yolun 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@